Zalety i wady odmładzania włosów

Zalety i wady odmładzania włosów

Niezależnie od tego, czy rozważasz zalety i wady odmładzania włosów dla siebie, czy dla kogoś innego, przekonasz się, że jest wiele różnych rzeczy do rozważenia. Będziesz chciał rozważyć plusy i minusy stosowania Minoxidilu lub Finasteride, jak również plusy i minusy posiadania operacji FUT lub FUE.

Finasteryd

Przyjmowanie Finasterydu jest dobrym sposobem na zapobieganie utracie włosów i ich odrastanie. Jest to hormon, który blokuje produkcję dihydrotestosteronu (DHT), który powoduje kurczenie się mieszków włosowych. Po przyjmowaniu Finasterydu przez kilka miesięcy, powinieneś zauważyć poprawę.

Finasteryd jest lekiem zatwierdzonym przez FDA, który jest dostępny w jednej tabletce. Jest przepisywany mężczyznom, którzy cierpią z powodu łysienia typu męskiego, stanu spowodowanego wzrostem DHT w skórze głowy. Lek blokuje konwersję testosteronu do DHT, umożliwiając wzrost włosów w innych obszarach skóry głowy.

Finasteryd może być również stosowany miejscowo. Jest on mieszany z minoksydylem, miejscowym środkiem na porost włosów, w celu promowania odrostu włosów. Leczenie jest zwykle połączone z chirurgiczną odbudową włosów.

Finasteryd jest ogólnie bezpieczny, ale może powodować działania niepożądane. Mężczyźni i kobiety, którzy są w ciąży lub mogą zajść w ciążę powinni unikać jego stosowania. Możliwe jest również wystąpienie reakcji alergicznej u danej osoby. Poważna reakcja alergiczna może wymagać leczenia szpitalnego.

Finasteryd może również powodować wady wrodzone. Nie są znane działania niepożądane u kobiet po menopauzie, ale Finasteryd nie powinien być stosowany przez kobiety, które urodziły dziecko w ciągu ostatnich pięciu lat. Finasteryd nie powinien być również stosowany przez mężczyzn, którzy są w ciąży lub mogą zajść w ciążę.

Finasteryd jest zatwierdzonym przez FDA lekiem dla mężczyzn z łysieniem typu męskiego. Finasteryd jest dostępny w pigułce jednodniowej. Może być przyjmowany z lub bez jedzenia. Finasteryd ma okres półtrwania od sześciu do ośmiu godzin.

Finasteryd może być stosowany do odrastania włosów na skórze głowy lub na linii włosów. Jest on zazwyczaj stosowany u mężczyzn z łagodnym do umiarkowanego łysieniem typu męskiego. Może być przyjmowany przez kilka miesięcy lub przez lata. Powinien być przyjmowany o tej samej porze każdego dnia. Finasteryd może nie być skuteczny dla wszystkich mężczyzn. Niektórzy mężczyźni zgłaszają silniejsze włosy. Możliwe jest również, że włosy rosną wolniej podczas stosowania Finasterydu.

W jednym z badań Finasteryd zmniejszył stężenie DHT w skórze głowy o około 66%. Lek poprawił również liczbę włosów anagenowych.

Minoxidil

Niezależnie od tego, czy doświadczasz przerzedzenia włosów, czy też masz cofniętą linię włosów, Minoxidil do odmładzania włosów jest zabiegiem, który może pomóc Ci w odroście włosów. Minoxidil jest lekiem, który jest stosowany na skórę głowy i jest używany do promowania wzrostu włosów. Pomaga również wzmocnić mieszki włosowe i utrzymać zdrową skórę głowy.

Minoksydyl na odmłodzenie włosów działa poprzez otwarcie naczyń krwionośnych. Może to spowodować szybszy i grubszy wzrost włosów. Jest to również środek rozszerzający naczynia krwionośne.

Minoksydyl jest lekiem, który jest stosowany w leczeniu kilku zaburzeń włosów, takich jak łysienie plackowate, a także jest stosowany off-label w celu zwiększenia wzrostu włosów na ciele. Został on po raz pierwszy opracowany jako lek doustny w latach 60-tych w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi. Następnie został przeformułowany na lek miejscowy na wypadanie włosów.

Minoksydyl do odmładzania włosów stosuje się zwykle raz lub dwa razy na dobę. Po użyciu roztworu należy umyć ręce. Należy również unikać szorstkiego pocierania skóry głowy. Może to spowodować podrażnienie.

Minoksydyl jest na ogół dobrze tolerowany, ale może powodować łagodne działania niepożądane. Jeśli wystąpi którekolwiek z nich, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Przyjmowanie minoksydylu nie jest bezpieczne, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią. Należy również powiedzieć lekarzowi o wszelkich chorobach wątroby lub serca w wywiadzie.

Należy również pamiętać o noszeniu odzieży ochronnej i ochrony przeciwsłonecznej podczas stosowania leku Minoxidil. Nie jest bezpieczne przyjmowanie minoksydylu podczas farbowania włosów. Może on również powodować podrażnienie skóry, łuszczenie i świąd. Ważne jest, aby stosować lek dokładnie zgodnie z zaleceniami.

Minoksydyl do odmładzania włosów może nie być skuteczny u kobiet, które mają blizny po łysieniu. Może być również mniej skuteczny dla kobiet, które mają blizny po łysieniu lub przerzedzeniu włosów. Jeśli stosujesz Minoxidil, nie powinieneś stosować innych leków miejscowych. Należy również unikać balsamów, opatrunków lub kropli do oczu.

Minoksydyl do odmładzania włosów należy stosować przez co najmniej cztery miesiące, aby zauważyć jakiekolwiek korzyści. Jeśli wystąpią działania niepożądane, takie jak łuszczenie się skóry, świąd lub podrażnienie skóry, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

FUT vs FUE

Przeszczep włosów to świetny sposób na odmłodzenie włosów. Możesz zdecydować się na przeszczep włosów metodą paskową (FUT) lub ekstrakcję jednostek mieszkowych (FUE). Te dwie procedury są podobne, ale dają różne rezultaty. Ważne jest, aby zdecydować, który z nich jest najlepszy dla Ciebie.

FUE to mniej inwazyjna metoda uzupełniania włosów. Zamiast wycinać pasek skóry z tyłu głowy, chirurdzy używają mikroskopu, aby usunąć mieszki włosowe jeden po drugim. Pobrane jednostki mieszkowe są następnie umieszczane w małych nakłuciach na skórze głowy. Zapewnia to bardziej naturalny wygląd.

FUT to bardziej tradycyjna metoda uzupełniania włosów. Włosy pobierane są z tyłu głowy, co nazywane jest strefą dawcy. Włosy, które są pobierane z tego obszaru są zazwyczaj słabej jakości. Pozostawia również zauważalną bliznę.

FUE jest mniej inwazyjny i jego wykonanie zajmuje mniej czasu. Może być jednak nieco droższy niż FUT. FUE może również obejmować wykorzystanie włosów z ciała jako miejsca dawczego. Oznacza to, że pacjent będzie musiał nosić opatrunek przez kilka dni.

Chociaż FUE i FUT mają różne zalety, obie metody zapewniają akceptowalne rezultaty. FUT może zapewnić lepsze wyniki długoterminowe. Jednak FUE może być lepszą opcją dla osób, które mają ograniczoną ilość włosów od dawców.

FUE jest idealne dla młodszych pacjentów ze stosunkowo zdrowymi włosami. Mniejsze strupki, które powstają podczas FUE oferują bardziej naturalny wygląd. Procedura jest mniej czasochłonna i jest idealna dla pacjentów, którzy chcą jak najszybciej wrócić do swoich normalnych fryzur.

Metoda uzupełniania włosów metodą FUE jest mniej inwazyjna niż metoda FUT. Blizna jest mniej widoczna i łatwo ją ukryć przez otaczające włosy. Może być również zakryta przez dłuższe włosy. Zabieg nie wymaga zakładania szwów, dlatego jest dobrym wyborem dla osób, które nie chcą golić głowy.

Chociaż zarówno FUT jak i FUE dają akceptowalne rezultaty, FUE jest lepsze dla pacjentów, którzy chcą mieć krótsze włosy. Jest również bardziej skuteczny w dostarczaniu dobrej jakości przeszczepów.

Koszt

Chirurgiczna odbudowa włosów może być bardzo kosztowną procedurą. Koszt może się różnić w zależności od zastosowanej techniki i ilości potrzebnych przeszczepów. Istnieją również niechirurgiczne metody, które mogą być mniej kosztowne. Ale, muszą być stosowane długoterminowo.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, liczba potrzebnych przeszczepów powinna być określona przez specjalistę od odbudowy włosów. Im większy jest obszar, który trzeba poddać zabiegowi, tym więcej przeszczepów będzie potrzebnych. Jeśli zdecydujesz się na większą liczbę przeszczepów, koszt zabiegu zostanie zmniejszony.

Zabieg chirurgicznej odbudowy włosów kosztuje na ogół od 5 do 10 dolarów za jeden przeszczep. Na koszt wpływa również lokalizacja kliniki. Na przykład, koszt zabiegu na Florydzie będzie prawdopodobnie inny niż koszt w Nowym Jorku. Również doświadczenie chirurga będzie miało wpływ na cenę zabiegu.

Niechirurgiczna odbudowa włosów obejmuje leki doustne, kremy miejscowe i zabiegi laserowe. Metody te wymagają stałych kosztów. Mogą też nie być odpowiednie dla każdego klienta.

Przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu zdrowych mieszków włosowych z tylnej części skóry głowy i umieszczeniu ich w łysiejącym miejscu. Wykonuje się to w celu przywrócenia pełnej głowy włosów.

Cena odtworzenia włosów może się znacznie różnić w zależności od ilości potrzebnych przeszczepów, lokalizacji kliniki i chirurga. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę koszty podróży. Koszt podróży na zabieg może obejmować bilet lotniczy i zakwaterowanie.

Ponadto, cena uzupełnienia włosów będzie wyższa w drogich lokalizacjach. Na przykład, koszt przeszczepu włosów w USA jest około dwóch do trzech razy wyższy niż w Turcji. Również koszty życia w różnych krajach będą się różnić.

Oprócz kosztów samej operacji, procedura będzie również obejmować stosowne znieczulenie i opłaty za obiekt. Chirurg będzie musiał również zapłacić za materiały eksploatacyjne do regeneracji.

Okres rekonwalescencji będzie trwał kilka miesięcy. W tym czasie pacjenci nie są zachęcani do podejmowania uciążliwych aktywności. Zaleca się odpoczynek przez co najmniej trzy tygodnie. Należy również pamiętać, że transplantacja włosów wymaga pooperacyjnych środków narkotycznych w celu kontroli bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top