Różne opinie na temat chirurgii estetycznej

Różne opinie na temat chirurgii estetycznej

Istnieje kilka różnych opinii dotyczących kwestii operacji plastycznych. Wahają się one od subiektywizmu do obiektywizmu. Obejmują one obsesyjny cykl doskonałości, presję społeczną i efekty uboczne.

Subiektywizm a obiektywizm

Obiektywizm jest teorią, która twierdzi, że subiektywizm jest błędny. Innymi słowy, twierdzi, że wartość czegoś wynika z jego binarnego przeciwieństwa. Jest to wymyślny sposób na powiedzenie, że nie można ufać subiektywnemu składnikowi czegoś, ponieważ nie ma stałego punktu odniesienia.

Obiektywistyczne teorie koloru są często dzielone na podział adwerbialny i podział sens-datum. W podziale sense-datum, kolor jest postrzegany jako część doświadczenia wizualnego, aczkolwiek niewspomaganego. Ma to duże znaczenie, ponieważ wyznacza silne ograniczenia dla percepcji koloru.

Po przysłówkowej stronie spektrum, kolor jest również definiowany jako 'irrealizm’, lub własność, która nie jest egzemplifikowana przez obiekty fizyczne. Jest to podobne do 'subiektywności’ koloru, ale to właśnie 'irrealizm’ był najszerzej dyskutowany – część ta została przygotowana przez zespół serwisu Blog o Kosmetykach.

Po subiektywistycznej stronie spektrum, piękno jest pojęciem wielowymiarowym. Składa się z wymiaru obiektywnego, subiektywnego i relacyjnego. Jest to logiczny punkt do zrobienia przy omawianiu chirurgii estetycznej.

Najlepszym sposobem na określenie, czy obiektywizm lub subiektywizm jest właściwą odpowiedzią jest porównanie tych dwóch. Jak już wspomniano, oba są często w konflikcie. W tym przypadku podejście obiektywistyczne byłoby lepszym wyborem. Dla najlepszych wyników chirurgii kosmetycznej, byłoby mądrze mieszać subiektywistę z obiektywistą.

Podejście przysłówkowe również argumentuje, że zielony znak autostrady jest częścią doświadczenia wizualnego, ale nie jest jedynym obiektem, który jest uważany za artefakt oka.

Bardziej skomplikowana wersja tego obejmowałaby podzielenie ludzkiego oka na różne części i ocenę właściwości każdego segmentu. Te właściwości obejmują kolor, kształt i objętość. To właśnie te informacje są wykorzystywane do tworzenia zaleceń dla pacjenta.

Efekty uboczne

Przeprowadzenie operacji kosmetycznej może być emocjonalnym i psychologicznym doświadczeniem. Ludzie mają duże nadzieje, że będą czuć się lepiej ze sobą, ale czasami są rozczarowani wynikami. Może to wpłynąć na ich poczucie własnej wartości i ogólny stan zdrowia.

Chirurgia kosmetyczna może być ryzykowna. Ważne jest, aby zbadać procedurę i skutki uboczne przed posiadaniem zabiegu. Ważne jest również, aby dbać o siebie po zabiegu. Istnieją pewne skutki uboczne, które mogą wystąpić, takie jak siniaki, obrzęki i przebarwiona skóra.

W badaniu zbadano postrzeganie chirurgii kosmetycznej wśród studentek college’u w Korei Południowej. Badanie zostało przeprowadzone od października 2019 do stycznia 2020 roku.

Grupa studentek college’u została zrekrutowana za pomocą snowball sampling. Uczestniczki zostały poproszone o wypełnienie ankiety dotyczącej ich opinii na temat chirurgii kosmetycznej. Ankieta zawierała pytania dotyczące ich postrzegania chirurgii kosmetycznej, powodów posiadania chirurgii kosmetycznej oraz efektów ubocznych związanych z chirurgią kosmetyczną.

Badanie zostało przeprowadzone przy wsparciu Aesthetic Surgery Education and Research Foundation. Zostało opublikowane w majowym/czerwcowym numerze Aesthetic Surgery Journal.

W badaniu wzięło udział 28 studentek college’u. Przeprowadzano z nimi wywiady od jednego do trzech razy. Wywiady przeprowadzono w cichych gabinetach. Uczestniczki zostały poproszone o wypełnienie 112 kodów znaczeniowych. Średni czas trwania wywiadu wynosił 29 minut.

Badanie wykazało, że studentki college’u były świadome skutków ubocznych chirurgii kosmetycznej. Były świadome, że istnieją różne rodzaje chirurgii kosmetycznej i były świadome, że skutki uboczne mogą prowadzić do ponownego rozważenia decyzji. Były również świadome, że jeśli nie były zadowolone z wyników zabiegu, mogły poprosić o ponowne wykonanie zabiegu.

Obsesyjny cykl doskonałości

Poświęcając czas na zrozumienie własnych motywów, nie jest zaskoczeniem, że w głębi serca jesteś perfekcjonistą. Poniższe porady i wskazówki powinny pomóc Ci w osiągnięciu tego, co najlepsze. Jeśli szukasz najlepszego sposobu na poprawę swojego życia osobistego, możesz zacząć od zmiany swojego nastawienia, a. o. Najlepszym sposobem na to jest zaprzestanie porównywania się z innymi ludźmi, a także zaprzestanie porównywania się z innymi ludźmi. Możesz również chcieć przestać porównywać się z innymi ludźmi, na przykład ze swoim małżonkiem, dziećmi lub innymi krewnymi.

Presja społeczna

Pomimo swojej reputacji ryzykownej opcji, chirurgia kosmetyczna ma pewne pozytywne aspekty. Może przyczynić się do poprawy samopoczucia emocjonalnego pacjenta. Jednak może ona również prowadzić do różnych nacisków. Niektórzy pacjenci są motywowani przez osobiste preferencje, podczas gdy inni są zmuszani do dokonywania zmian.

Ostatnie badanie powiązało wzrost popularności zabiegów kosmetycznych z presją mediów społecznościowych. Zostało ono przeprowadzone przez Nuffield Council on Bioethics. Stwierdzono, że młodzi ludzie zwrócili się do zabiegów kosmetycznych z powodu wpływu mediów.

Badania te podnoszą ważne pytania dotyczące relacji lekarzy ze społeczeństwem. Debata na temat moralnej dopuszczalności chirurgii kosmetycznej może koncentrować się na roli lekarzy jako strażników moralności. Alternatywnie, może skupić się na relacji między chirurgią kosmetyczną a normami społecznymi.

Nowa propozycja proponuje rozwiązanie łagodzące współudział. Ma ona na celu zachęcenie chirurgów kosmetycznych do umiejscowienia swojej pracy w szerszym kontekście. Zamiast promować podejrzane operacje, prosi chirurgów kosmetycznych, aby wypowiadali się przeciwko podejrzanym normom. Propozycja zakłada, że chirurdzy mają dwa moralne obowiązki wobec pacjentów: łagodzenie cierpienia i działanie przeciwko podejrzanym normom społecznym.

Chociaż ta propozycja jest dobrym pierwszym krokiem, może być zbyt ambitna. Oczekiwanie, że chirurdzy będą prowadzić kampanię przeciwko własnej profesji może być nierealistyczne. Ponadto, wiele badań ma małą wielkość próby.

W badaniu 204 brytyjskich uczestników wypełniło kwestionariusz dotyczący postaw wobec chirurgii kosmetycznej. W kwestionariuszu pytano o samoocenę pacjenta, płeć, przekonania religijne i konsumpcję mediów. Oceniano również, czy dana osoba czuje, że jej wygląd wpływa na jej życie.

Badacze stwierdzili, że kobiety z niską samooceną częściej poddawały się operacjom kosmetycznym. Stwierdzili również, że niska satysfakcja z życia była związana z niską samooceną.

Chirurdzy plastyczni powinni być wrażliwi na etniczne koncepcje piękna

Biorąc pod uwagę, że każda kultura ma swój własny, unikalny zestaw standardów, wartości i przekonań, nie jest zaskakujące, że wszystkie kultury mają nieco inne podejście do najlepszych procedur chirurgii plastycznej. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć różne koncepcje piękna.

Na początek, najbardziej oczywistym powodem, dla którego chirurg plastyczny powinien wykonać plastykę nosa jest poprawa naturalnych rysów twarzy. Jednak zabieg ten nie jest wykonywany w celu dokładnego odwzorowania cech charakterystycznych dla rasy kaukaskiej, ale raczej w celu poprawy rysów twarzy, aby lepiej pasowały do kontekstu kulturowego.

Istnieje jednak sztuka wykonywania plastyki nosa, a chirurg plastyczny powinien być świadomy tego, co czyni daną osobę wyjątkową. Pomoże to zapewnić, że wyniki operacji plastycznej są tak naturalne, jak to tylko możliwe.

Jednym z najlepszych powodów, dla których warto poddać się zabiegowi chirurgii estetycznej, jest chęć poprawy wyglądu i samopoczucia. Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, chirurgia plastyczna może być świetnym sposobem na poprawienie swojego wyglądu, a także pomóc Ci poczuć się lepiej we własnej skórze. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku kobiet, które przeszły mastektomię lub zmniejszenie piersi. Jednak wiele pacjentek czuje, że straciły element siebie, poczucie tożsamości lub jedno i drugie.

Oczywiście, jak w przypadku wszystkich zabiegów kosmetycznych, zawsze należy wybrać chirurga plastycznego z certyfikatem. Niezależnie od tego, czy wybierzesz chirurga w swoim kraju, czy też takiego o międzynarodowej reputacji, upewnij się, że rozumiesz różne niuanse swojej kultury. Należy również pamiętać, że chirurgia estetyczna to coś więcej niż tylko trend mody. Powinnaś być świadoma, że twoja kultura ma inny zestaw przekonań i wartości, a twój chirurg plastyczny powinien być w stanie zrozumieć te niuanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top