Najlepszy sposób na idealne brwi za każdym razem

Najlepszy sposób na idealne brwi za każdym razem

Niezależnie od tego, czy masz cienkie czy grube brwi, istnieje wiele sposobów na uzyskanie idealnych brwi. Musisz tylko wiedzieć, co sprawdzi się w Twoim przypadku.

Nadaj kształt swoim brwiom

Stworzenie idealnych brwi nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków, aby uzyskać symetrię i równowagę.

Zacznij od oczyszczenia twarzy. Pozwoli to usunąć pozostałości makijażu i produktów do pielęgnacji skóry. Oczyszczanie twarzy będzie również sprzyjać zdrowemu wzrostowi włosów.

Aby uzyskać najlepszy efekt, użyj dwóch odcieni kosmetyków do makijażu brwi. Te odcienie dodadzą głębi i wymiaru Twoim brwiom.

Jeśli chcesz wypełnić brwi, użyj ultra drobnego ołówka. Pozwoli Ci to uzyskać najbardziej naturalny wygląd. Aby uzyskać bardziej dramatyczny efekt, dodaj pudru na wierzch ołówka.

Następnie, za pomocą szczoteczki typu spoolie, wmieszaj ołówek w brwi. Możesz również użyć korektora koloru.

Upewnij się, że brwi są ułożone zgodnie z kształtem Twoich oczu. Aby to zrobić, ustaw szczoteczkę do brwi pod kątem od kącika nosa do zewnętrznego kącika oka. Ogonek brwi powinien również podążać za naturalnym kierunkiem brwi.

Należy również unikać nadmiernego wyczesywania. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz szeroko rozstawione oczy. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego jest zastosowanie delikatnego łuku brwiowego.

Jeśli chcesz zgolić nadmiar włosków, możesz użyć nożyczek do brwi. Możesz też spróbować użyć wosku do brwi. Dzięki temu włoski będą się lepiej trzymać.

Unikaj nadmiernego skubania

Niezależnie od tego, czy próbujesz wyskubać brwi sama, czy korzystasz z usług profesjonalisty, unikanie nadmiernego skubania jest koniecznością. Nie chcesz zniszczyć swojego kształtu brwi lub skończyć z zabłąkanymi włoskami, które mogą utrudnić użycie definitorów brwi.

Istnieje kilka sposobów na uniknięcie nadmiernego wyskubywania brwi, w tym użycie lusterka powiększającego i użycie preparatu rozświetlającego, aby ukryć zbłąkane włoski. Możesz również użyć pomady do brwi, która naśladuje naturalny wygląd wzrostu włosa.

Możesz również użyć kredki do brwi i pomady do brwi, aby wypełnić wszelkie puste miejsca i nadać im odpowiedni kształt. NYX Professional Makeup Tinted Brow Mascara świetnie nadaje się do dodania definicji brwiom.

Powinnaś także używać zwykłego lustra, najlepiej dobrze oświetlonego, a nie powiększającego. Lustro powiększające sprawi, że brwi będą wyglądały na znacznie większe niż są w rzeczywistości. Trudno też dostrzec w nim zbłąkane włoski, co może sprawić, że będziesz skubać więcej niż powinnaś.

Jeśli nie możesz używać lusterka powiększającego, możesz spróbować użyć lusterka ręcznego. Pomoże Ci ono w uzyskaniu szczegółów, ale nie sprawi, że Twoje brwi będą wyglądały na tak duże, jak w rzeczywistości.

Stosowanie żelu lub pomady do brwi o odpowiednim odcieniu może również pomóc w ukryciu zbłąkanych włosków, ale nie jest rozwiązaniem w przypadku nadmiernego wyskubywania.

Spłaszcz linię brwi

Zdefiniowanie linii brwi może pomóc w uzyskaniu szerszego i bardziej zaokrąglonego wyglądu. Istnieje wiele sposobów na stworzenie idealnych brwi, ale pierwszym krokiem jest zrozumienie swojego kształtu twarzy i tego, jak brwi powinny do niego pasować.

Jeśli Twoja twarz jest podłużna lub owalna, wybierz kształt brwi, który jest poziomy. W przypadku twarzy kwadratowej wybierz brwi, które są miękko zakrzywione, aby zrównoważyć kąty twarzy.

Aby nadać kształt linii brwi, użyj kredki do brwi. Trzymaj kredkę prosto nad okiem i zrównaj ją z zewnętrzną krawędzią tęczówki. Następnie użyj końcówki ołówka, aby zaznaczyć koniec brwi. Jeśli końcówka ołówka jest zbyt gruba, przekręć ją, aby ją zmiękczyć.

Możesz również użyć pudru, aby rozmyć linie kształtu. Do tej aplikacji najlepszy jest cienki pędzel do makijażu. Nałóż kilka lekkich pociągnięć pudrem na wierzch swojego ołówka. Pomoże to rozmyć linie i doda głębi kolorowi.

Szpulka to świetne narzędzie, które pomoże Ci wymieszać i nadać kształt brwiom. Możesz również użyć bezbarwnego żelu do brwi, aby uzyskać naturalny wygląd.

Skubanie brwi powinno odbywać się za pomocą wysokiej jakości pęsety. Zmniejszy to podrażnienia i pomoże Ci uzyskać odpowiednią precyzję. Złotą zasadą jest, aby nigdy nie przesadzić z wyrywaniem.

Nakładanie żelu do brwi

Niezależnie od tego, czy jesteś początkująca, czy też jesteś ekspertem, wiedza na temat nakładania żelu do brwi jest jednym z najważniejszych kroków w utrzymaniu brwi w doskonałej formie. Łatwo jest zacząć, a na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mogą pomóc w pielęgnacji brwi.

Po pierwsze, ważne jest, aby znaleźć produkt o odpowiednim odcieniu dla Twoich brwi. Żele barwione są najlepsze dla jasnych brwi, natomiast bezbarwne są najlepsze dla osób o ciemnych brwiach.

Następnie upewnij się, że wybrany przez Ciebie produkt jest wodoodporny. Dzięki temu Twoje brwi pozostaną na swoim miejscu przez cały dzień.

Po wybraniu odpowiedniego produktu, nadszedł czas na jego aplikację. Do nakładania żelu możesz użyć pędzelka lub grzebienia. Upewnij się, że wybierasz pędzel, który jest cienki i nie pozostawia za sobą żadnych pozostałości.

Po nałożeniu produktu, powinnaś użyć pęsety, aby wyrwać wszystkie niesforne włoski. Możesz również oczyścić wszelkie smugi za pomocą wacika.

Możesz również nałożyć dodatkowe warstwy żelu, jeśli chcesz, aby Twoje brwi wyglądały na pełniejsze. Aby uniknąć nierównomiernego wyglądu, zacznij od łuku brwiowego i przeczesz je w górę.

Jeśli używasz pędzelka, nabierz żel na szczoteczkę, a następnie wykonaj krótkie, lekkie pociągnięcia, aby naśladować prawdziwe włoski brwi.

Znajdź miejsce, w którym powinien znajdować się szczyt łuku brwiowego

Niezależnie od tego, czy chcesz uzupełnić swoje brwi, czy też próbujesz stworzyć nowy, odważny look, jednym z najważniejszych kroków jest ustalenie, gdzie powinien znajdować się łuk brwiowy. W zależności od kształtu twarzy, brwi mogą albo zrobić lub złamać swój wygląd. Aby uzyskać idealne brwi, upewnij się, że podążasz za swoim naturalnym łukiem.

Chociaż istnieje wiele narzędzi, które pomogą Ci określić, gdzie powinien znajdować się łuk, jednym z najprostszych sposobów, aby się o tym przekonać, jest użycie linijki. Możesz umieścić linijkę na zewnętrznym kąciku oka, kąciku nosa lub na obu.

Jeśli nie masz linijki, możesz również użyć ołówka do brwi, aby wykonać podobny gest zaznaczania brwi. Przyłóż ołówek do zewnętrznej części nosa i przedłuż jego końcówkę od dołeczka w nosie do zewnętrznej krawędzi oka. W ten sposób stworzysz łuk brwiowy, a także linię bez smug.

Podczas rysowania brwi należy unikać zbytniego zbliżania się do lustra. Może to spowodować, że linia brwi będzie wyglądać ostro i przesadnie. Możesz również narysować słabą linię w miejscu, gdzie linia brwi jest zakrzywiona, ale powinnaś ją wtopić, aby uzyskać gładki efekt.

Wyciskaj brwi zgodnie z ich naturalnym kształtem

Niezależnie od tego, czy chcesz udoskonalić swoje brwi na specjalne wydarzenie, czy na co dzień, kluczem jest wyciskanie ich zgodnie z ich naturalnym kształtem. Dzięki temu unikniesz uszkodzenia mieszków włosowych. Pozwoli Ci to również utrzymać brwi w odpowiednim kształcie bez powodowania bólu.

Pęsetowanie jest dobrym pomysłem, ponieważ pozwala usunąć zbłąkane włoski i stworzyć symetrię. Musisz jednak użyć dobrej pary pęset, aby wykonać to zadanie. Możesz również skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Zanim zaczniesz, upewnij się, że oczyściłaś twarz. Pozwoli to usunąć wszelkie pozostałości po produktach do pielęgnacji skóry. Możesz również zastosować puder, aby przygotować się do tego procesu.

Po oczyszczeniu twarzy, zastosuj kredkę do brwi, która pomoże Ci określić ich kształt. Możesz użyć białego ołówka, aby podkreślić zabłąkane włoski. Możesz również użyć barwionego żelu do brwi, aby wypełnić łyse miejsca.

Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać sesję depilacji, ustaw czas na 10 minut. Możesz też użyć zwykłego lusterka, aby upewnić się, że dotykasz tylko obszaru pośrodku brwi.

Zabarwienie brwi

Zabarwienie brwi to prosty sposób na natychmiastowe odświeżenie wyglądu. Musisz jednak odpowiednio o nie dbać, aby zapewnić im trwałość. Ważne jest, aby znaleźć salon, który stosuje barwniki na bazie roślin, które są mniej szkodliwe dla wrażliwej skóry.

Zanim się zabarwisz, upewnij się, że Twoje brwi są czyste i suche. Unikaj szorowania brwi, które może spowodować usunięcie barwnika. Trzymaj brwi z dala od wszelkich produktów do pielęgnacji skóry zawierających substancje złuszczające. Produkty te mogą podrażnić skórę i uszkodzić włoski.

Profesjonalny technik brwi może zapewnić Ci doskonały wygląd. Mogą określić Twój kształt brwi i pomóc Ci wybrać idealny odcień barwnika. Mogą zalecić inny rodzaj barwnika, jeśli masz wrażliwą skórę.

Po zabiegu barwienia, brwi zostaną pozostawione na kilka minut, aby zastygły. Ważne jest, aby zachować czystość brwi przez następne 24 godziny. Po zastygnięciu barwnika można powrócić do normalnej aktywności.

Aby uniknąć podrażnień skóry, nie stosuj słonej wody ani chloru przez co najmniej 12 godzin po zabiegu barwienia. Możesz również nałożyć na brwi warstwę wazeliny, aby zapobiec przebarwieniom. Ważne jest również, aby przez co najmniej 24 godziny po zabiegu unikać stosowania ciężkich produktów na bazie oleju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top