Liposukcja wspomagana ultradźwiękami a tradycyjna liposukcja

Liposukcja wspomagana ultradźwiękami a tradycyjna liposukcja

Niezależnie od tego, czy rozważasz zabieg, czy już go masz, będziesz chciał zrozumieć różnicę między liposukcją wspomaganą ultradźwiękami (UAL) a tradycyjną liposukcją. Liposukcja wspomagana ultradźwiękami jest alternatywą dla tradycyjnej liposukcji, która wykorzystuje technologię ultradźwiękową do rozbijania komórek tłuszczowych na części i ich usuwania. Technika ta umożliwia usuwanie tłuszczu z obszarów ciała, które wcześniej były nieosiągalne przy użyciu tradycyjnych metod liposukcji.

Tumescent vs ultradźwięki

Podczas zabiegu liposukcji chirurg wprowadza cienką rurkę zwaną kaniulą do obszaru zabiegowego w celu usunięcia tłuszczu. Ta technika jest najbardziej powszechna. Istnieją jednak inne metody dostępne dla pacjentów, którzy chcą uniknąć tradycyjnej liposukcji. Na przykład, niektórzy chirurdzy stosują liposukcję ultradźwiękową. Procedury te są również bezpieczniejsze niż tradycyjna liposukcja.

Istnieją dwa rodzaje liposukcji ultradźwiękowej: wewnętrzna i zewnętrzna. Wewnętrzna liposukcja ultradźwiękowa wykorzystuje dwuświatłową, chłodzoną solą fizjologiczną kaniulę – te dane są skutkiem badań redakcji strony skalowaniebiznesu.pl. Wcześniej metoda ta była stosowana tylko w Europie, ale obecnie niektórzy chirurdzy stosują ją w Stanach Zjednoczonych.

Wewnętrzna UAL ma wiele zalet, w tym krótszy czas rekonwalescencji, ale niesie też wiele zagrożeń. Jednym z zagrożeń jest uraz termiczny. Uraz termiczny powoduje nadmierny stan zapalny i opóźnione gojenie. Może również powodować powstawanie krwiaków. Ryzyko urazu termicznego oblicza się jako energię dostarczoną na jednostkę czasu i objętość leczonej tkanki. Wysoka energia UAL na jednostkę czasu jest bardziej niebezpieczna niż niska energia UAL na jednostkę czasu.

Zabieg jest mniej bolesny, a siniaki mniej dotkliwe przy liposukcji tumescencyjnej. Liposukcja tumescencyjna powoduje również mniejsze krwawienie. Podczas zabiegu w obszar zabiegowy wstrzykiwany jest roztwór zawierający rozcieńczony środek znieczulający miejscowo, lek zwężający naczynia krwionośne oraz środek tumescencyjny. Roztwór tumescent obkurcza naczynia krwionośne i zwęża naczynia włosowate, ułatwiając usunięcie tłuszczu.

Zewnętrzna liposukcja ultradźwiękowa tumescent została przedstawiona jako mająca mniejsze krwawienie. W rzeczywistości tak nie jest. Zabieg jest mniej bolesny, a siniaki występują rzadziej, ponieważ kaniule są mniejsze.

Jednak zalety liposukcji tumescencyjnej nadal przeważają nad ryzykiem. Liposukcja tumescencyjna jest bezpieczną i skuteczną procedurą, a większość pacjentów jest zadowolona z jej wyników. Zabieg jest uważany za procedurę ambulatoryjną i wielu pacjentów jest w stanie wrócić do domu w dniu zabiegu. Jednak ważne jest, aby wybrać certyfikowanego chirurga kosmetycznego do zabiegu liposukcji.

Jeśli rozważasz liposukcję tumescencyjną, skonsultuj się z certyfikowanym chirurgiem kosmetycznym, aby uzyskać więcej informacji. Lekarz przeanalizuje wszelkie leki, suplementy diety i ziołowe suplementy, które możesz przyjmować.

UAL umożliwia liposukcję z nadwagą

UAL to innowacyjna technika liposukcji, która wykorzystuje wibracje ultradźwiękowe do upłynniania i rozpuszczania tłuszczu. Może być wykonywana zarówno na wewnętrznych, jak i zewnętrznych obszarach ciała. Proces ten okazał się skuteczny w usuwaniu tłuszczu w miejscach, gdzie konwencjonalna liposukcja okazała się nieskuteczna.

Proces UAL jest podobny do tradycyjnej liposukcji w tym, że chirurg umieszcza małą metalową rurkę zwaną kaniulą w docelowym obszarze ciała. Do kaniuli wstrzykiwany jest roztwór znieczulający. Następnie chirurg wykonuje małe nacięcie i wprowadza kaniulę do depozytu tłuszczu. Sonda jest następnie manewrowana w sposób krzyżowy wokół depozytu tłuszczu. Tłuszcz jest następnie odsysany.

Liposukcja wspomagana ultradźwiękami cieszy się opinią mniejszego zasinienia i obrzęku po zabiegu. Pacjenci zgłaszają również zmniejszone ryzyko wystąpienia cellulitu. Zabieg jest zazwyczaj wykonywany jako procedura ambulatoryjna.

Jednak chirurdzy mają powody, aby być sceptyczni co do bezpieczeństwa UAL. Chirurdzy donoszą, że UAL wiąże się z szeregiem zagrożeń, w tym zakrzepami, nadmiernym gromadzeniem się płynu, urazami skóry, perforacją narządów i spaleniem urządzenia ultradźwiękowego. Ryzyko to powinno być omówione z przyszłymi pacjentami.

Chirurdzy, którzy promują UAL, muszą być ostrożni w ujawnianiu wszelkich finansowych konfliktów interesów. Powinni również omówić zalety i wady UAL.

Istnieją również pytania dotyczące długoterminowych skutków energii ultradźwiękowej. Chirurdzy i producenci nie przeprowadzili bezstronnych badań klinicznych w celu określenia długoterminowego bezpieczeństwa UAL. Ryzyko urazu termicznego, będące funkcją energii dostarczanej w jednostce czasu, jest wyższe w przypadku zabiegów UAL o wyższej energii. Im niższa energia na jednostkę czasu, tym bezpieczniejsza procedura.

Chirurg nie powinien zalecać UAL pacjentom z istniejącymi wcześniej schorzeniami. Obejmuje to cukrzycę, problemy z sercem, wysokie ciśnienie krwi i zaburzenia alergiczne. Warunki te powinny być leczone przed zabiegiem.

Pacjenci są zachęcani do diety i ćwiczeń przed UAL. Liposukcja wspomagana ultradźwiękami może pomóc w walce z cellulitem, a także z luźną skórą na brzuchu. Może być również stosowana w połączeniu z liposukcją w celu usunięcia uporczywych złogów tłuszczu.

Efekty uboczne tradycyjnej liposukcji

W porównaniu z tradycyjną liposukcją, liposukcja wspomagana ultradźwiękami (UAL) jest mniej inwazyjna. Procedura wymaga mniejszego bólu i urazu, skraca czas rekonwalescencji i może poprawić kontur skóry. Jej zaletą jest również to, że nie uszkadza otaczających tkanek, co ogranicza ryzyko wystąpienia zwiotczałej skóry po zabiegu.

UAL to technika rozbijania komórek tłuszczowych, upłynniania ich i odsysania. Ultradźwięki to wysoki dźwięk, który może rozbić ściany komórek tłuszczowych. To tworzy podciśnienie w tkance, pozwalając na łatwiejsze usunięcie. Proces może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od ilości usuwanego tłuszczu.

Ryzyko i powikłania liposukcji są ograniczone przez umiejętności i doświadczenie chirurga. Ryzyko to wzrasta wraz z większymi obszarami powierzchni ciała i liczbą zabiegów wykonywanych podczas jednego zabiegu. Jednakże, chirurg plastyczny z certyfikatem będzie w stanie zminimalizować ryzyko liposukcji.

Liposukcja jest stosowana do redukcji tłuszczu w miejscach, które nie są łatwo usunąć za pomocą innych metod, takich jak dieta i ćwiczenia. Procedura ta jest często stosowana na ramionach, podbródku, brzuchu i górnej części pleców. Jest on najbardziej skuteczny w przypadku uporczywych kieszeni tłuszczu. Jednak przyrost wagi po zabiegu może wpłynąć na wyniki. Ważne jest również, aby unikać energicznej aktywności przez kilka tygodni.

Po zabiegu liposukcji u pacjenta może wystąpić obrzęk, drętwienie lub bolesność. Obrzęk zwykle ustępuje w ciągu siedmiu dni. W skrajnych przypadkach obrzęk może utrzymywać się przez kilka tygodni.

Liposukcja jest zabiegiem kosmetycznym, który trwale usuwa komórki tłuszczowe. Zabieg ten może być wykonywany u pacjentów z nadwagą lub otyłością, choć nie jest zalecany dla pacjentów, którzy próbują schudnąć. Ważne jest, aby omówić ryzyko z chirurgiem przed poddaniem się liposukcji.

Liposukcja wspomagana ultradźwiękami może pomóc pacjentom zmniejszyć ryzyko wystąpienia obwisłej skóry i cellulitu. Zapewnia również bardziej precyzyjne działanie i skraca czas rekonwalescencji. Zazwyczaj jest stosowany w połączeniu z tradycyjną liposukcją w celu wyeliminowania uporczywych kieszeni tłuszczu.

VASER Lipo(r)

Niezależnie od tego, czy rozważasz poddanie się liposukcji, czy innemu rodzajowi operacji kosmetycznej, powinnaś wiedzieć, że istnieją różne rodzaje liposukcji, w tym tradycyjna, tumescencyjna i wspomagana ultradźwiękami. Każdy rodzaj liposukcji może usunąć niechciany tłuszcz. W zależności od rodzaju zabiegu, pacjenci mogą odczuwać dyskomfort lub zasinienie w leczonych miejscach. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed poddaniem się jakiemukolwiek rodzajowi zabiegu kosmetycznego.

Tradycyjna liposukcja to zabieg polegający na użyciu kaniuli do rozbicia komórek tłuszczowych. Kaniula jest wprowadzana przez małe nacięcie, a komórki tłuszczowe są odkurzane z ciała. Procedura ta może być stosowana do usuwania złogów tłuszczu, które są trudne do usunięcia za pomocą samej diety i ćwiczeń. Jednak komórki tłuszczowe mogą nadal odkładać się z powrotem w innych obszarach ciała.

Liposukcja tumescencyjna, znana również jako UAL, wykorzystuje roztwór, który jest wstrzykiwany w obszar zabiegowy. Roztwór ten zawiera lidokainę i sól fizjologiczną, aby znieczulić obszar i zmniejszyć utratę krwi. Zawiera również epinefrynę, aby zminimalizować siniaki. Zabieg ten jest mniej bolesny niż tradycyjna liposukcja.

Liposukcja Vaser to bardziej zaawansowany zabieg liposukcji. Sondy używane do rozbijania komórek tłuszczowych stosują jedynie energię ultradźwiękową, która rozbija komórki tłuszczowe bez uszkadzania otaczających je tkanek. Ten rodzaj procedury ma mniej powikłań i daje naturalnie wyglądające rezultaty.

Liposukcja wspomagana ultradźwiękami to nowsza technika, która łączy tradycyjną liposukcję z ultradźwiękami. Udowodniono, że technika ta zwiększa skuteczność liposukcji w obszarach z tkanką włóknistą. W porównaniu z tradycyjną liposukcją, metoda wspomagana ultradźwiękami zmniejsza ryzyko powstania siniaków i obrzęków, pozostawiając otaczającą tkankę nieuszkodzoną.

Technika ultradźwiękowa daje również lepsze rezultaty niż tradycyjna liposukcja. W rzeczywistości tłuszcz usunięty za pomocą UAL jest zwykle znacznie mniejszy niż w przypadku tradycyjnej liposukcji. Tego typu zabieg trwa również krócej niż tradycyjna liposukcja.

Jeśli rozważasz poddanie się liposukcji, powinieneś porozmawiać z lekarzem, aby ustalić, który rodzaj jest dla Ciebie najlepszy. Rodzaj liposukcji, który wybierzesz, będzie zależał od Twojego typu ciała i ilości tłuszczu, który chcesz usunąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top