Laserowa resurfacing skóry dla piegów

Laserowa resurfacing skóry dla piegów

Ci, którzy mają piegi, prawdopodobnie będą chcieli poddać się laserowemu resurfacingowi skóry, aby zmniejszyć ich rozmiar i wygląd. Istnieje kilka różnych laserów, które mogą być stosowane na tym typie skóry. Należą do nich lasery FCO2 i ND Yag. Ważne jest, aby rozważyć przygotowanie, skutki uboczne i korzyści każdego z nich.

Przygotowanie

Wykonanie laserowego resurfacingu skóry w przypadku piegów wymaga pewnego przygotowania. Ważne jest, aby upewnić się, że skóra jest czysta i sucha. Jeśli skóra nie jest czysta, wówczas zabieg może być trudniejszy.

Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych jest również ważnym środkiem przed zabiegiem. Filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum chroni zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB.

W tygodniach poprzedzających zabieg należy ograniczyć ekspozycję na słońce. Zaleca się stosowanie kremu z filtrem o współczynniku ochrony przeciwsłonecznej co najmniej 30.

Po zabiegu może wystąpić pewne zaczerwienienie, obrzęk i skorupa. Jeśli wystąpią te objawy, można zastosować okłady z lodu. Można również zastosować leki przeciwbólowe dostępne bez recepty.

Istnieje kilka różnych laserów, które mogą być używane do usuwania piegów. Laser Fraxel jest bardzo skutecznym laserem, który może usunąć piegi w sposób kontrolowany.

Wykorzystuje on długość fali 1927nm do złuszczania powierzchniowych warstw skóry. Laser jest przyciągany do wody w skórze, a nie do melaniny. Laser usuwa piegi w sposób jednolity i jest bardzo skuteczny.

Otrzymasz krem znieczulający do zastosowania w obszarze zabiegowym. Krem znieczulający należy stosować 2mg/cm2 przez 60 minut.

Możesz również otrzymać miejscowo retinoidy, aby przygotować skórę do zabiegu. Produkty te mogą również pomóc w zmniejszeniu skutków ubocznych.

Przez 24 godziny po zabiegu trzeba będzie nosić bandaż lub opatrunek nieprzylepny. Ten bandaż lub opatrunek zostanie usunięty po dwóch dniach. Będziesz musiał nosić krem z filtrem przeciwsłonecznym każdego dnia, zwłaszcza podczas gojenia.

Konieczne będzie zaprzestanie stosowania leków ziołowych, takich jak papaja, imbir i czosnek. Leki te mogą powodować nadmierne krwawienie. Należy również zaprzestać przyjmowania leków rozrzedzających krew, takich jak Coumadin.

Efekty uboczne

Stosowanie laserowego resurfacingu skóry w przypadku piegów może pomóc w trwałym usunięciu piegów. Jednak ta metoda może również powodować skutki uboczne.

Na przykład, pacjenci mogą doświadczyć tymczasowego zaczerwienienia i obrzęku, które znikną w ciągu kilku dni. Pacjenci muszą również stosować filtry przeciwsłoneczne i unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. Jeśli nie jesteś pewien, która metoda jest dla Ciebie najlepsza, możesz poszukać profesjonalnej opinii.

Przed rozpoczęciem laserowego resurfacingu skóry w przypadku piegów, konieczna jest konsultacja z lekarzem. W zależności od nasilenia piegów, możesz potrzebować kilku sesji. Będziesz również musiał utrzymać obszar czysty i suchy przed i po zabiegu.

Podczas pierwszego zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk. Stosowanie okładu z lodu na leczonym obszarze może pomóc zmniejszyć te efekty. Możesz również zastosować krem chłodzący na ten obszar, aby ukoić i złagodzić obrzęk.

Laserowy resurfacing skóry w przypadku piegów może powodować powstawanie milii, małych białych guzków, które mogą pojawić się w leczonym obszarze. Zgrubienia te złuszczą się, a obszar będzie gładki po około tygodniu. Konieczne będzie również stosowanie leków przeciwwirusowych przez co najmniej trzy dni po zabiegu.

Należy również unikać woskowania, nitkowania i sztucznego opalania podczas gojenia. Techniki te mogą podrażnić leczony obszar i mogą prowadzić do trądziku. Należy również unikać leków, które są wrażliwe na światło.

Twój lekarz omówi z Tobą również ryzyko związane z laserowym resurfacingiem skóry w przypadku piegów. Będziesz musiała również podpisać formularz zgody. W dokumencie tym wymienione zostaną plusy i minusy zabiegu. Otrzymasz również szczegółowy koszt zabiegu.

Laser Erbium Yag

Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z drobnymi liniami, zmarszczkami czy plamami słonecznymi, resurfacing skóry laserem erbowo-yagowym może pomóc. Erbium resurfacing jest nieinwazyjną procedurą, która poprawia strukturę skóry i zmniejsza widoczność uszkodzeń słonecznych. Technika ta działa poprzez delikatne traktowanie warstw skóry, które zostały uszkodzone przez ekspozycję na słońce.

Stymuluje również produkcję kolagenu i elastyny, dwóch naturalnych substancji, które poprawiają wygląd skóry. Proces ten działa również poprzez usuwanie uszkodzonych komórek, które pozostawiają po sobie jaśniejszą powierzchnię.

Zabieg nie jest bolesny, ale może wystąpić lekkie zaczerwienienie, uczucie przypominające oparzenia słoneczne lub lekkie pieczenie. Aby przygotować się do zabiegu, należy stosować krem z filtrem, aby zapobiec poparzeniom lub uszkodzeniom słonecznym. Podjęcie tych dodatkowych środków ostrożności pomoże uniknąć dalszych uszkodzeń skóry i powstawania nowych zmarszczek.

Możesz również rozważyć zastosowanie kremu nawilżającego ZO Skin Health Hydrating Creme, który zawiera retinol i hydrochinon i może być stosowany w dniu zabiegu. Możesz również nałożyć cienką warstwę środka ochronnego, takiego jak Aquaphor, aby pomóc chronić ten obszar.

Należy również wziąć pod uwagę, że resurfacing laserem erbowo-yagowym ma stosunkowo krótki czas rekonwalescencji. W rzeczywistości, można uzyskać skórę z powrotem do normy w ciągu kilku dni. Będziesz jednak musiał unikać bezpośredniego światła słonecznego przez kilka miesięcy, aby zapewnić najlepszy wynik.

Należy również zapytać lekarza o wszelkie historie związane z rakiem skóry lub zimnymi owrzodzeniami. Podczas zabiegu nie należy dłubać przy skórze. Zamiast tego należy skupić się na uzyskaniu gładszej i młodziej wyglądającej cery.

Jeśli rozważasz zabieg z użyciem lasera erbowo-yagowego, lekarz powinien wyjaśnić Ci ryzyko i korzyści. Powinien również ocenić historię raka skóry w Twojej rodzinie, a także stan Twojej skóry.

FCO2 Laser

Niezależnie od tego, czy masz piegi, czy inne oznaki uszkodzenia skóry, laserowy resurfacing skóry może być rozwiązaniem poprawiającym jej wygląd i samopoczucie. Zabieg ten jest zarówno skuteczny jak i bezpieczny.

Frakcyjny resurfacing skóry laserem CO2 to procedura, która sprzyja powstawaniu nowego kolagenu i elastyny. Białka te nadają skórze jędrność i elastyczność. Laser działa poprzez penetrację skóry w tysiącach maleńkich kolumn. Stymuluje również kolagen głęboko w skórze właściwej.

Frakcyjne lasery CO2 są bezpieczne dla większości typów skóry i są stosowane na obszarach skóry, które są często podatne na zmarszczki i przebarwienia. Są one również skuteczne w przypadku ciemniejszych odcieni skóry.

Przed poddaniem się jakiemukolwiek zabiegowi laserowego resurfacingu skóry, ważne jest, aby omówić z lekarzem wszelkie problemy zdrowotne. Ważne jest również stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym o szerokim spektrum działania, o współczynniku ochrony przeciwsłonecznej co najmniej 30.

Po zabiegu laserowego resurfacingu skóry, przez kilka dni może być widoczny obrzęk lub zaróżowienie tego obszaru. Jest to normalne i powinno ustąpić w ciągu kilku dni. Lekarz może również zaproponować miejscowy krem znieczulający, aby zmniejszyć dyskomfort podczas zabiegu.

Okres rekonwalescencji po zabiegu laserem CO2 może się różnić w zależności od lokalizacji i rodzaju zastosowanego lasera. Większość osób będzie potrzebowała serii zabiegów. W zależności od stopnia zaawansowania zabiegu, pełne rezultaty mogą pojawić się dopiero po sześciu miesiącach.

Przed poddaniem się zabiegowi resurfacingu skóry laserem CO2 należy omówić z lekarzem wszelkie problemy zdrowotne. Ważne jest również, aby upewnić się, że przyjaciel lub członek rodziny odwiezie Cię do domu po zabiegu.

Q-switch ND Yag Laser

Stosowanie Q-Switched ND Yag Laser resurfacing skóry dla piegów jest doskonałym sposobem na usunięcie pigmentu ze skóry. Zabieg ten jest wysoce skuteczny i chwalony przez wielu specjalistów medycznych. Jest to delikatna alternatywa dla tradycyjnego resurfacingu skóry. Odmłodzi Twoją skórę z głębokich warstw, nadając jej młodzieńczy blask.

Q-switched ND Yag Laser jest skuteczny u pacjentów o każdym typie skóry. Jest również bezpieczny i nie powoduje podrażnień. Jest jednym z najczęściej stosowanych laserów. Jego impulsy świetlne są bardzo silne, co pozwala urządzeniu celować w skoncentrowane obszary pigmentu.

W zależności od wielkości leczonego obszaru, pacjenci będą potrzebowali kilku sesji. Jednak większość pacjentów może wrócić do pracy niemal natychmiast. Stosowanie zimnego powietrza może sprawić, że zabiegi będą bardziej komfortowe.

Większość pacjentów będzie odczuwać łagodne podrażnienie skóry przez kilka dni do tygodnia. Pacjenci mogą stosować aloes, aby złagodzić dyskomfort. Najlepiej unikać ekspozycji na słońce przez co najmniej dwa tygodnie przed i po zabiegu. Dobrym pomysłem jest również stosowanie filtrów przeciwsłonecznych z filtrem SPF 50 lub wyższym.

Stosowanie serum MMSkincare Revive i Repose po zabiegu pomoże zoptymalizować rezultaty. Dodatkowo pacjenci mogą stosować kremy lecznicze w celu zmniejszenia hiperpigmentacji.

Po zabiegu na leczonym obszarze może utworzyć się strupek. Strupek ten będzie się goił wraz z gojeniem się skóry. Zmniejszy to prawdopodobieństwo powstania blizn. Stosowanie gazy może pomóc w szybszym gojeniu się skóry.

Piegi, plamy soczewicowate i plamy cafe-au-lait mogą być skutecznie leczone w ciągu kilku sesji. Jednak często dochodzi do nawrotów.

Pacjenci z typem skóry Fitzpatricka powinni uważać, aby unikać ekspozycji na słońce przed i po zabiegu. Mogą oni również doświadczyć zaczerwienienia w miejscu zabiegu. Jeśli tak się stanie, pacjenci mogą zastosować krem znieczulający.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top