Jak szybko pozbyć się blizn po trądziku

Jak szybko pozbyć się blizn po trądziku

Pozbycie się blizn potrądzikowych szybko jest możliwe dla każdego, ale wymaga to znajomości odpowiednich procedur. Niektóre z tych metod obejmują Retinol, kwas glikolowy, wycięcia chirurgiczne i Punch grafting.

Retinol

Stosowanie retinolu może pomóc w pozbyciu się blizn potrądzikowych. Retinol jest stosowany w produktach do pielęgnacji skóry, ponieważ pomaga oczyścić martwe komórki skóry i pomaga wygładzić wygląd blizn. Może również pomóc w zmniejszeniu wyglądu porów.

Retinol jest środkiem złuszczającym, który działa na powierzchniowe i środkowe warstwy skóry – zasób ten pochodzi od redakcji serwisu Kobiece piękno. Działa poprzez dostanie się pod skórę, co powoduje usunięcie brudu i oleju z porów.

Jeśli nie masz pewności co do stosowania retinolu, możesz skorzystać z pomocy dermatologa. Siła retinolu może się różnić w zależności od rodzaju skóry, którą masz. Jeśli masz wrażliwą skórę, możesz chcieć zacząć od mniejszej dawki.

Retinol to łagodny środek złuszczający, który może być stosowany w połączeniu z kremem nawilżającym. Ważne jest, aby stosować się do instrukcji produktu i używać go konsekwentnie. Na początku stosowania preparatu może pojawić się zaczerwienienie, mrowienie lub ropienie skóry. Ustąpi to po kilku tygodniach.

Aby zobaczyć rezultaty, należy stosować retinol co drugą noc. Możesz dodać go do swojej rutyny pielęgnacyjnej częściej, jeśli nie zauważysz żadnych skutków ubocznych. Należy również stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym o szerokim spektrum działania.

Jeśli rozważasz użycie retinolu, aby pomóc pozbyć się blizn potrądzikowych, możesz chcieć porozmawiać z dermatologiem. Istnieje wiele różnych rodzajów produktów, które zawierają retinol, a nie wszystkie z nich są sformułowane w celu leczenia trądziku.

Kwas glikolowy

Stosowanie kwasu glikolowego może pomóc w szybkim pozbyciu się blizn potrądzikowych. Jest to silny środek złuszczający, który rozpuszcza wiązania utrzymujące martwe komórki skóry razem. Pozwala to skórze na regenerację nowszej, zdrowszej skóry. Rezultaty mogą utrzymywać się przez tygodnie, a nawet miesiące.

Ważne jest, aby stosować kwas glikolowy z umiarem. Nadużywanie go może spowodować, że skóra stanie się sucha i podrażniona. Może nawet powodować uczucie mrowienia.

Oprócz usuwania trądziku, kwas glikolowy może pomóc w wielu problemach skórnych. Na przykład, może pomóc zmniejszyć uszkodzenia słoneczne, oczyścić zaskórniki i wygładzić zmarszczki. Wykazano również, że pomaga zmniejszyć blizny po trądziku.

Kwas glikolowy jest stosowany w wielu profesjonalnych zabiegach, można go również kupić w domu. Najlepiej jednak skonsultować się z dermatologiem lub estetykiem, aby określić siłę działania produktu i czy jest on odpowiedni dla Twojego typu skóry.

Kwas glikolowy może pomóc pozbyć się blizn potrądzikowych, ale nie jest dla każdego. Nie jest on tak silny jak produkty dostępne bez recepty i najlepiej stosować go rzadko. Kwas glikolowy jest alfa-hydroksykwasem (AHA), który jest powszechnie spotykany w produktach do pielęgnacji skóry.

Kwas glikolowy może pomóc w walce z bliznami potrądzikowymi poprzez zmniejszenie przebarwień i drobnych zmarszczek. Pomaga również poprawić ogólną teksturę i poziom nawilżenia skóry. Może również pomóc w wygładzeniu szorstkich miejsc spowodowanych przekrwieniem.

Wypełniacze skórne

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz zauważać swoje blizny potrądzikowe, czy też zmagasz się z nimi od lat, istnieje kilka skutecznych nieinwazyjnych zabiegów, które mogą pomóc. Jednym z takich zabiegów są wypełniacze dermalne. Zabiegi te mają na celu zastąpienie objętości utraconej w wyniku bliznowacenia, dając Ci gładszą, młodziej wyglądającą cerę.

Wypełniacze skórne składają się z kwasu hialuronowego, substancji organicznej, która występuje naturalnie w organizmie. Po wstrzyknięciu do skóry, wypełniacze te podnoszą i usztywniają obszar blizny. Ponadto, wypełniacze skórne mogą regenerować kolagen, co może pomóc w poprawie ogólnego wyglądu blizn potrądzikowych.

Wypełniacze dermalne są dostępne do stosowania na każdej części ciała, w tym na twarzy. Są one wykorzystywane do poprawy wyglądu blizn, które występują w różnych obszarach, w tym na czole, podbródku, wargach, policzkach i innych.

Wypełniacze skórne mogą pomóc w leczeniu umiarkowanych do ciężkich blizn potrądzikowych. Jednak nie są one odpowiednie dla każdego. Mogą również prowadzić do efektów ubocznych, takich jak krótkotrwałe zaczerwienienie i obrzęk.

W bezpośrednim następstwie zabiegu wypełniania blizn potrądzikowych, leczony obszar może być opuchnięty i zasiniony. Jednak zasinienie zwykle ustępuje w ciągu kilku dni, a makijaż może je ukryć. Pacjenci powinni unikać intensywnej aktywności fizycznej i alkoholu przez co najmniej 24 godziny po zabiegu.

Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty stosowania wypełniaczy skórnych, ważne jest, aby określić realistyczne oczekiwania. W zależności od rodzaju blizny potrądzikowej, możesz potrzebować więcej niż jednego zabiegu.

Microneedling

Stosowanie microneedlingu w celu pozbycia się blizn potrądzikowych może być doskonałym sposobem na wyeliminowanie starych blizn i zapobieganie przyszłym. Microneedling działa najlepiej, gdy jest wykonywany regularnie. Proces ten może pomóc zmniejszyć wygląd blizn, poprawić ogólną cerę i wygładzić drobne linie.

Microneedling to nieinwazyjny zabieg, który powoduje kontrolowaną ilość urazów na skórze. Może on również stymulować produkcję kolagenu. Kolagen pomaga uczynić skórę gładszą i jędrniejszą. Microneedling przyspiesza również naturalny proces gojenia się skóry. Jest bezpieczny w użyciu i może poprawić cerę Twojej skóry w krótkim czasie.

Microneedling można wykonać w domu lub w gabinecie. Stosowane urządzenie to ręczny wałek z maleńkimi igiełkami. Urządzenie jest delikatnie rolowane po skórze przez wyszkolonego specjalistę. Igły mogą mieć długość od 0,5 milimetra do 2 milimetrów.

Microneedling może powodować lekkie zaczerwienienie, obrzęk i zasinienie. Zazwyczaj przed zabiegiem stosuje się krem znieczulający. Opieka po zabiegu microneedling obejmuje stosowanie kremu nawilżającego, unikanie ekspozycji na słońce i nie dotykanie tego obszaru.

Ilość zaczerwienień, których możesz doświadczyć, będzie się różnić w zależności od osoby. Najlepiej jest również unikać mocnego makijażu i środków złuszczających. Dobrym pomysłem jest również picie dużej ilości wody. Te kroki należy stosować przez kilka dni po zabiegu microneedlingu.

Microneedling może również zmniejszyć hiperpigmentację. Hiperpigmentacja wynika z nadmiernej ilości melaniny. Microneedling może to zmniejszyć, pomagając organizmowi wytwarzać więcej kolagenu.

Wycięcia chirurgiczne

Chirurgiczne metody usuwania blizn mogą być odpowiednie dla niektórych osób, ale istnieje wiele innych niechirurgicznych opcji do rozważenia. Stosowanie miejscowych kremów i balsamów może być dobrym początkiem, ale jeśli twoje blizny są uparte, możesz chcieć zbadać procedurę chirurgiczną, aby zobaczyć, czy możesz poprawić je na dobre.

Metody chirurgiczne są zwykle wykonywane w znieczuleniu miejscowym, co może ułatwić powrót do domu następnego dnia. Zabieg może obejmować małą ranę, która jest zamykana drobnymi szwami. Jeśli blizna jest bardzo duża, może być konieczne poddanie się bardziej rozległej procedurze. W zależności od rodzaju skóry i nasilenia blizn, może być konieczne poddanie się kilku zabiegom, aby osiągnąć optymalne rezultaty.

Inne metody usuwania blizn obejmują mikrodermabrazję, resurfacing laserowy i wstrzykiwanie kortykosteroidów. Niektóre z tych zabiegów są bardziej skuteczne niż inne. Możesz ustalić, która metoda jest dla Ciebie najlepsza, rozmawiając z dermatologiem. Możesz również rozważyć usunięcie blizn w gabinecie lekarskim, aby zmniejszyć ryzyko powstania przyszłych blizn.

Chociaż istnieje wiele sposobów na pozbycie się blizn potrądzikowych, metody chirurgiczne mogą być najlepszym rozwiązaniem. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli twoje blizny są głębokie lub ice pick kształcie. Możesz chcieć zbadać niektóre z metod chirurgicznych, które są dostępne, w tym punch excision i shave excision.

Najlepszym sposobem na określenie, jaki rodzaj leczenia będzie dla Ciebie odpowiedni, jest umówienie się na spotkanie z dermatologiem. Niektórzy lekarze zalecają nawet łączenie procedur z zabiegami rewizji blizn w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

Przeszczep dziurek

Metody chirurgiczne, takie jak przeszczep dziurek, są stosowane do usuwania blizn potrądzikowych. Zabieg ten jest często wykonywany przez dermatologa lub chirurga plastycznego. Miejscowy środek znieczulający jest używany do znieczulenia obszaru. Lidokaina jest wstrzykiwana w celu zminimalizowania dyskomfortu. Po zakończeniu procesu odrętwienia, lekarz używa małego, okrągłego narzędzia do nakłucia górnej warstwy skóry. Narzędzie to wygląda jak maleńka wycinarka do ciasteczek.

Po wykonaniu nacięcia, zza ucha pobierany jest przeszczep skóry. Przeszczep jest utrzymywany w miejscu za pomocą szwów. Przeszczep może mieć nieco inną strukturę niż oryginalna skóra, co sprawi, że będzie on bardziej widoczny.

Technika punch graft może poprawić wygląd wgłębionych blizn potrądzikowych. Ponadto, może być stosowana do korekty innych blizn na twarzy. Nie może jednak usunąć nierównomiernego kolorytu skóry lub hiperpigmentacji.

Zabieg Punch grafting jest zazwyczaj wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Pacjenci po zabiegu zazwyczaj sami wracają do domu. Chirurg plastyczny może zalecić połączenie punch graftingu z innymi zabiegami odmładzającymi skórę.

Punch grafting jest stosunkowo niewielkim zabiegiem, który wymaga minimalnego czasu rekonwalescencji. Może jednak wystąpić kilkudniowy dyskomfort. Lekarz wyjaśni prawidłową pielęgnację opatrunku. Większość pacjentów będzie miała usunięte opatrunki w ciągu około ośmiu dni.

Punch grafting może być stosowany do usuwania głębokich blizn potrądzikowych. Może jednak nie być najlepszą metodą leczenia blizn hiperpigmentacyjnych. Dzieje się tak dlatego, że przeszczep może nie reagować tak dobrze na ekspozycję na słońce jak oryginalna skóra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top