Jak pozbyć się zapachu ciała w naturalny sposób

Jak pozbyć się zapachu ciała w naturalny sposób

Pozbycie się zapachu ciała może być problemem, ale istnieje wiele naturalnych metod, których możesz użyć. Niektóre z tych metod obejmują sodę oczyszczoną, herbatę z kozieradki i mydło antybakteryjne. Możesz również użyć technik relaksacyjnych, a także zmian w swoich hormonach, aby pomóc wyeliminować zapach.

Mydło antybakteryjne

Używanie mydła antybakteryjnego na zapach ciała jest jedną z opcji – część ta została skonstruowana przez redaktorów serwisu businesslink.cz. Może to być dobry pomysł, jeśli cierpisz na bakterie powodujące nieprzyjemny zapach, ale nie jest to coś, co każdy powinien używać. Najlepiej jest używać zwykłego mycia ciała dla większości ludzi, lub po prostu zwykłego mydła i wody.

Antybakteryjne mydło na zapach ciała ma unikalny zestaw właściwości. Zabija bakterie przy kontakcie, a także może zmniejszyć ryzyko zakażenia bakteriami wywołującymi nieprzyjemny zapach. Nie udowodniono jednak, że obniża ryzyko zakażenia. Jest też droższy niż zwykły płyn do mycia ciała.

Mydło antybakteryjne na nieprzyjemny zapach ciała może być lepszym wyborem, jeśli masz dużo nieprzyjemnego zapachu, a także jeśli przygotowujesz się do operacji lub wizyty lekarskiej. Ważne jest jednak, aby używać go oszczędnie, ponieważ może być pożywką dla bakterii.

Najlepsze mydło antybakteryjne na zapach ciała ma składniki, które zabijają bakterie w kontakcie. Powinno być również delikatne dla Twojej skóry. Ważne jest, aby sprawdzić datę ważności na produkcie, aby upewnić się, że nadal jest skuteczny. Możesz również użyć testu płatkowego, aby upewnić się, że działa dla Ciebie.

Antybakteryjne mydło na nieprzyjemny zapach ciała może pomóc Ci utrzymać skórę w czystości i czystości. Może również pomóc w leczeniu trądziku, zabawnych zapachów i innych dolegliwości skórnych. W zależności od problemu, możesz potrzebować używać go codziennie.

Soda oczyszczona

Wodorowęglan sodu (soda oczyszczona) istnieje od setek lat i jest uważany za podstawowy składnik w wielu zastosowaniach. Używany jest w farmakologii, chemii i gospodarstwie domowym do czyszczenia i konserwacji różnych powierzchni.

Soda oczyszczona to świetny sposób na pozbycie się zapachu ciała. Jest również dobrym antyperspirantem, który może pomóc zmniejszyć ilość potu wytwarzanego przez Twoje ciało. Jest również świetnym środkiem czyszczącym i może rozjaśnić Twój dom.

To również dobry pomysł, aby użyć sody oczyszczonej w lodówce i zamrażarce, aby pomóc wyeliminować zapachy z tych obszarów. Może ona pomóc pozbyć się ostrych zapachów, które mogą sprawić, że Twoja lodówka i zamrażarka będą pachniały nieco stęchlizną.

Baking soda’s główna rola jest neutralizować odor powodować kwasy. Ma również właściwości antybakteryjne, które zwalczają bakterie powodujące nieprzyjemny zapach.

To także dobry sposób na pozbycie się zapachów na ubraniach i butach. Może być również dobrym sposobem na dezodoryzację dywanów. Możesz również dodać go do proszku do prania, aby pozbyć się zapachów z ubrań, które wkładasz do pralki.

Soda oczyszczona może być również używana do pozbycia się zapachów z samochodu. Może ona pomóc w usunięciu przykrych zapachów, które są związane z dymem. Jeśli Twój samochód jest szczególnie śmierdzący, możesz również wsypać sodę oczyszczoną do zbiornika z gazem.

Herbata z kozieradki

Dodanie do swojej diety herbaty z kozieradki może pomóc w wyeliminowaniu zapachu ciała. To zioło jest używane do pomocy w kontroli apetytu, trawienia i kontroli cukru we krwi. Wiadomo również, że pomaga w utracie wagi i poprawie skóry. Jego właściwości antyoksydacyjne mogą pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom komórek. Możesz znaleźć kozieradkę w torebkach herbaty, kapsułkach i proszkach.

W przeszłości kozieradka była używana do leczenia zgagi, zaburzeń trawienia i dolegliwości układu oddechowego. Stosuje się ją również w mydłach i kosmetykach. Kozieradka znana jest z tego, że ma właściwości antybakteryjne. Może również pomóc w poprawie przepływu mleka w piersiach.

Niektóre badania wykazały, że kozieradka może pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu całkowitego i lipoprotein o niskiej gęstości (LDL). Jednak efekty stosowania nasion kozieradki są niespójne w przypadku cholesterolu HDL i trójglicerydów.

Jeśli myślisz o dodaniu kozieradki do swojej diety, porozmawiaj z lekarzem. Niektóre z jej skutków ubocznych to biegunka i świszczący oddech. Może również powodować przekrwienie nosa. Nie jest zalecana dla mężczyzn z podstawowymi warunkami zdrowotnymi.

Niektórzy ludzie są uczuleni na ciecierzycę i orzeszki ziemne. Jeśli jesteś uczulony, powinieneś unikać przyjmowania kozieradki. Stwierdzono również, że kozieradka może powodować świszczący oddech.

Niektóre badania wykazały, że kozieradka może również pomóc w zapobieganiu cukrzycy. Może pomóc w obniżeniu poziomu cukru we krwi i zmniejszeniu poziomu trójglicerydów. Ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem przed zastosowaniem kozieradki w leczeniu cukrzycy.

Płyn do mycia rąk

Używanie płynu do mycia rąk w celu pozbycia się zapachu ciała może być dobrym pomysłem. Używany w miejscach publicznych jest ważny, aby uniknąć rozprzestrzeniania zarazków na innych. Jest to również pomocne w przypadku nagłych wypadków. Jednak niektóre sanitizery są zapachowe, co może sprawić, że będą nieprzyjemne w użyciu.

Aby znaleźć dobry środek do odkażania rąk, należy szukać marki, która jest wykonana z 60%-95% alkoholu. Najlepiej, aby produkt był bezwonny.

Jeśli środek do dezynfekcji rąk, którego używasz ma zapach, możesz być w stanie zamaskować go innym produktem. Jednak produkty te mogą nie być skuteczne w zmniejszaniu intensywności złej woni.

Jednym ze sposobów na zamaskowanie zapachu płynu do mycia rąk jest użycie produktu zwanego „odor masking”. Zasadniczo, dodatek jest dodawany do środka do dezynfekcji rąk, aby uczynić go lepiej pachnącym. Dodanie zbyt dużej ilości nie jest dobrym pomysłem, ponieważ spowoduje to zniekształcenie formuły.

Innym sposobem na zamaskowanie zapachu środków do higieny rąk jest zakup wersji bezzapachowej. Jest to ważne dla osób, które są wrażliwe na zapachy.

Istnieją również niektóre środki do higieny rąk, które są wykonane z ekstraktu z nasion konopi. Są one dostępne zarówno w formie żelu, jak i sprayu. Zawierają 70% alkoholu i można je kupić w dużych i małych rozmiarach.

Możesz również kupić środki do higieny rąk, które zawierają glicerynę i kwas hialuronowy. Składniki te zapewniają trwałe nawilżenie skóry i pomagają ją nawodnić.

Zmiany w hormonach

Posiadanie zmienionego zapachu ciała może być dla niektórych kobiet krępującym problemem. Na szczęście istnieją sposoby, aby poradzić sobie ze strasznym zapachem, jeśli jesteś skłonna trochę się nauczyć. Ważne jest również, aby zastanowić się, co może być przyczyną nieprzyjemnego zapachu. Jeśli twoje ciało nie funkcjonuje najlepiej, nie jest zaskakujące, że zapach będzie się utrzymywał. Na przykład, jeśli masz cukrzycę, możesz mieć wysokie stężenie ketonów. Związki te sprawiają, że Twoja krew staje się kwaśna, co powoduje, że pojawia się w niej nieprzyjemny zapach.

Jeśli masz cukrzycę, możesz również zauważyć zmianę w swoich ruchach jelit. Może to być oznaką problemów z nerkami lub wątrobą. Alternatywnie, może to być spowodowane niezamierzoną utratą wagi.

Podobnie, większa objętość potu może być dobrą rzeczą. Może to oznaczać lepsze odżywianie dla bakterii pod pachami. A jako bonus, większa objętość może oznaczać silniej pachnący zapach.

Warto również zauważyć, że istnieją dwa rodzaje potu: ekrynowy i związany ze stresem. Pot ekrynowy to głównie woda z niewielką ilością białek i tłuszczów. Z kolei pot związany ze stresem ma tendencję do bycia bardziej lepkim i bogatym w składniki odżywcze.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, co jest przyczyną twojego zapachu, jest rozmowa z lekarzem. Będzie on w stanie pomóc Ci dostosować leki i zasugerować inne sposoby radzenia sobie z problemem.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że najlepszym sposobem na pozbycie się zapachu ciała jest zadbanie o problem w pierwszej kolejności. Oznacza to podjęcie zobowiązania do prowadzenia zdrowego stylu życia.

Techniki relaksacyjne

W kilku badaniach stwierdzono, że techniki relaksacyjne mogą zmniejszyć lub wyeliminować objawy stresu. Mogą one również poprawić jakość życia osób cierpiących na problemy zdrowotne związane ze stresem. Praktykowanie metod relaksacyjnych jest również korzystne dla osób poddawanych chemioterapii.

Istnieje wiele sposobów praktykowania metod relaksacyjnych, od samopomocy po profesjonalną pomoc. Wiele technik relaksacyjnych jest prostych do wykonania, podczas gdy inne mogą wymagać odrobiny prób i błędów. Jeśli jednak chcesz uzyskać jak najwięcej ze swojej praktyki, musisz być cierpliwy.

Medytacja jest znanym reduktorem stresu. Wiadomo również, że pomaga lepiej kontrolować ciśnienie krwi, zmniejsza szanse na choroby układu krążenia i pomaga rzucić palenie. Podczas gdy kilka minut medytacji może być wszystkim, czego potrzeba, aby obniżyć ciśnienie krwi, możesz chcieć znaleźć na nią czas kilka razy dziennie.

Najlepsza metoda relaksacji to taka, która pasuje do Twojego stylu życia. Może to być tak proste jak medytacja podczas dojazdów do pracy, praktykowanie jogi podczas lunchu lub mindful walking podczas ćwiczeń. Warto też pamiętać, że relaksacja to nie tylko siedzenie w miejscu. Może również wiązać się z pocieszającym dotykiem.

Inne metody relaksacji obejmują głębokie oddychanie i wizualizację. Istnieją nawet aplikacje na smartfony, które mogą pomóc w prowadzeniu praktyki.

Najważniejszą kwestią do zapamiętania na temat relaksacji jest to, że nie jest ona dla każdego. Niektóre osoby mogą wymagać leków lub terapii, zanim będą mogły czerpać z niej korzyści. Na przykład osoby cierpiące na zaburzenia paniczne mogą odnieść większe korzyści z terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) niż z technik relaksacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top