Jak dbać o skórę po różnych rodzajach operacji kosmetycznych

Jak dbać o skórę po różnych rodzajach operacji kosmetycznych

Niezależnie od tego, czy poddałaś się operacji rekonstrukcyjnej, liftingowi twarzy, modelowaniu sylwetki, wszczepieniu implantów, liposukcji czy innemu rodzajowi operacji kosmetycznej, istnieją pewne czynności, które należy wykonać, aby zadbać o skórę po zabiegu. Te kroki zapewnią, że Twoja skóra będzie zdrowa i odmłodzona przez wiele lat.

Chirurgia rekonstrukcyjna

W okresie rekonwalescencji po operacji możesz zastanawiać się, jak dbać o skórę. Na szczęście istnieje kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby utrzymać swój nowy, seksowny wygląd. Możesz nawet użyć maści na blizny, aby zminimalizować wygląd nacięcia. Jeśli operacja ma miejsce na twarzy, pamiętaj o noszeniu kapelusza z szerokim rondem, aby chronić skórę głowy przed promieniami słonecznymi.

Najlepszym sposobem pielęgnacji skóry jest utrzymywanie jej w czystości. Należy używać delikatnych środków czyszczących, które nie zawierają ostrych substancji chemicznych. Powinieneś również przemywać swoje nacięcia trzy razy dziennie. Zastosowanie odpowiedniej maści we właściwym czasie może pomóc zminimalizować blizny – część ta jest zasługą redakcji strony KiełpinWET. Możesz również zastosować niewielką ilość witaminy E na ranę, aby poprawić gojenie.

Dla płci, która chce wyglądać najlepiej, upewnij się, że pijesz dużo wody. Oprócz tego, że pomaga Twojemu organizmowi wypłukiwać odpady i inne cząsteczki, woda pomaga również utrzymać nawilżenie skóry. Skóra na twarzy jest wrażliwa, więc utrzymanie jej w stanie nawilżenia jest ważne.

W okresie rekonwalescencji po zabiegu należy również stosować filtry przeciwsłoneczne. Promienie UVB mogą powodować uszkodzenia skóry, dlatego podjęcie kroków w celu jej ochrony wydłuży okres rekonwalescencji po zabiegu. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie kremu z filtrem o pełnym spektrum działania, z filtrem SPF co najmniej 30. W miesiącach letnich, pamiętaj o codziennym stosowaniu kremu z filtrem, nawet jeśli nie przebywasz na słońcu.

Liftingi twarzy

Niezależnie od tego, czy poddałaś się liftingowi twarzy, powiększeniu podbródka czy innemu zabiegowi, właściwa pielęgnacja skóry może przedłużyć trwałość uzyskanych rezultatów. Stosując się do kilku pomocnych wskazówek i technik, możesz cieszyć się gładką, lśniącą skórą przez wiele lat.

Ważne jest, aby pamiętać, że najmniejsze gesty mogą mieć duży wpływ na zdrowie Twojej skóry. Na przykład, picie dużej ilości wody to niezawodny sposób na utrzymanie młodego i gładkiego wyglądu skóry.

Pamiętaj również o tym, aby unikać palenia. To nie tylko wysusza skórę, ale może również spowodować nieodwracalne szkody.

Noszenie filtra przeciwsłonecznego i okularów przeciwsłonecznych to dobry pomysł. Promienie UV mogą uszkodzić skórę, przyciemnić nacięcia i przyspieszyć pojawienie się zmarszczek.

Dobrym pomysłem jest również stosowanie zimnych okładów. Pomoże to zmniejszyć obrzęk i zasinienie.

Ważne jest również, aby utrzymywać nacięcia w czystości. Niedopełnienie tego obowiązku może doprowadzić do zakażenia. Oczyszczanie ich delikatnym środkiem czyszczącym i łagodzącym kremem nawilżającym może pomóc zminimalizować blizny i zapobiec infekcjom.

Kolejnym świetnym sposobem na utrzymanie zdrowia skóry jest unikanie zanieczyszczeń. Zanieczyszczenia takie jak dym, kurz i chemikalia mogą zatykać pory i stępić blask skóry.

Jeśli miałaś lifting twarzy, prawdopodobnie już wiesz, że powinnaś odczekać co najmniej tydzień przed nałożeniem makijażu. Dzięki temu Twoja twarz będzie się szybciej goić. Możesz również rozważyć wykonanie zabiegu na twarz cztery tygodnie po operacji.

Operacja powiek

Operacja powiek lub blefaroplastyka to świetny sposób na poprawę wyglądu. Może ona usunąć nadmiar tłuszczu i mięśni, dzięki czemu będziesz wyglądać młodziej. Należy jednak przestrzegać pewnych zaleceń pooperacyjnych, aby zapewnić sobie jak najlepsze efekty zabiegu.

Pierwszy tydzień po zabiegu jest krytyczny. Należy unikać forsownych czynności, takich jak podnoszenie ciężarów, przez co najmniej tydzień. Należy również unikać noszenia soczewek kontaktowych, które mogą zwiększyć krwawienie. Należy również unikać sauny i gorących kąpieli przez co najmniej dwa tygodnie.

W pierwszych dniach może również wystąpić łagodne lub umiarkowane swędzenie. Możesz to złagodzić przykładając zimny kompres cztery razy dziennie. Jeśli pacjent czuje, że oczy zbyt mocno swędzą, powinien porozmawiać z lekarzem o kroplach do oczu.

Możesz również zminimalizować obrzęk stosując cztery razy dziennie okłady z lodu. Możesz je trzymać w zamrażarce, aby mieć do nich łatwy dostęp.

Należy również unikać soczewek kontaktowych i produktów do włosów przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu. Należy również myć włosy łagodnym produktem.

Twoje powieki zaczną się goić po około dwóch tygodniach. Opuchlizna jest najbardziej widoczna w pierwszych trzech dniach po zabiegu. Wystąpią również pewne zasinienia. Może również wystąpić zmniejszenie czucia w miejscu, w którym przeprowadzono zabieg. Może zaistnieć potrzeba powrotu do gabinetu lekarskiego w celu usunięcia szwów.

Modelowanie sylwetki, implanty i liposukcja

Niezależnie od tego, czy właśnie przeszłaś zabieg taki jak liposukcja czy powiększanie piersi, musisz wiedzieć, jak pielęgnować skórę po tych zabiegach. W zależności od rodzaju operacji, którą masz, prawdopodobnie będziesz musiała nosić odzież uciskową podczas rekonwalescencji. Odzież ta pomaga zmienić kształt skóry i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Podczas zabiegu liposukcji, chirurg plastyczny wykona małe nacięcia na skórze. Następnie użyje kaniuli do usunięcia tłuszczu. Po zabiegu uzyskasz szczuplejszy i gładszy wygląd. Proces rekonwalescencji trwa zazwyczaj tydzień lub dwa, a pacjenci mogą wrócić do normalnych zajęć po kilku dniach.

Będziesz również chciał uniknąć palenia, ponieważ palenie spowalnia proces gojenia. Należy również spożywać zdrową dietę i dodać rutynę ćwiczeń stopniowo. Utrzymanie zdrowej wagi jest również ważne. W zależności od rodzaju operacji, którą przeszedłeś, będziesz musiał uczestniczyć w regularnych wizytach kontrolnych, aby zapewnić sobie najlepsze wyniki.

Możesz również zmniejszyć ryzyko powikłań, stosując przedoperacyjne techniki ultradźwiękowe. Techniki te wykorzystują ultradźwięki o wysokiej częstotliwości do delikatnego usuwania tłuszczu z tkanek miękkich. Unikniesz stosowania znieczulenia ogólnego, które jest niezbędne przy tradycyjnej liposukcji.

Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi liposukcji lub naturalnego powiększenia piersi, powinnaś skonsultować się z certyfikowanym chirurgiem plastycznym, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą możliwą opiekę. Chirurg plastyczny będzie w stanie omówić z Tobą możliwe wyniki, a także możesz zadać mu lub jej wszelkie pytania, które możesz mieć na temat procedury.

Nawodnienie i odżywienie pomagają usunąć toksyny z organizmu

Poświęcenie czasu na picie dużej ilości wody i spożywanie dobrze zbilansowanej diety przejdzie długą drogę w zapewnieniu, że Twoje ciało jest zdrowe. W rzeczywistości szacuje się, że 60% do 75% wagi osoby to woda. Ponadto, zmniejszenie spożycia alkoholu będzie również przejść długą drogę w zmniejszaniu obciążenia naturalnie występujących toksyn. W rzeczywistości, według kliniki Mayo, twoje ciało produkuje ponad dwa i pół funta toksyn każdego dnia, które mogą być szkodliwe dla twoich organów. Najlepszym sposobem na zwalczenie tego jest spożywanie większej ilości świeżych owoców i warzyw, niż możesz uścisnąć kij. W rzeczywistości, American Heart Association sugeruje, że powinieneś dążyć do co najmniej pięciu porcji owoców i warzyw każdego dnia.

Nie jest tajemnicą, że Twoja skóra odgrywa ważną rolę w Twoim ogólnym zdrowiu, dlatego tak ważne jest, aby była szczęśliwa i dobrze odżywiona. Najlepszym sposobem, aby to zapewnić jest utrzymywanie skóry twarzy w stanie pulchnym i nawilżonym. Aby to zrobić, pamiętaj o włączeniu do swojej diety dużej ilości pokarmów bogatych w przeciwutleniacze, takich jak ciemna zielenina i orzechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top