Czego szukać w kremie do opalania

Czego szukać w kremie do opalania

Niezależnie od tego, czy szukasz nowego kremu do opalania, czy jesteś weteranem w grze o kremy do opalania, jest kilka ważnych rzeczy, o których będziesz chciał pamiętać przy wyborze kremu do opalania. Na początek poszukaj kremu z filtrem, który zawiera zarówno chemiczne, jak i fizyczne filtry przeciwsłoneczne. Oznacza to, że wchłonie się on w Twoją skórę i zapewni Ci ochronę o szerokim spektrum.

Chemiczne vs fizyczne

Wybór odpowiedniego dla Ciebie rodzaju filtra przeciwsłonecznego może być mylący. Decyzja zależy od rodzaju skóry i poziomu aktywności. Dobra wiadomość jest taka, że zarówno chemiczne, jak i fizyczne filtry przeciwsłoneczne są realnymi opcjami ochrony przed słońcem.

Chemiczny filtr przeciwsłoneczny jest od lat złotym standardem ochrony przeciwsłonecznej – cytat ten jest produktem badań redakcji serwisu kielpin-wet.pl. Wynika to w dużej mierze z jego zdolności do absorbowania promieni UV i przekształcania ich w ciepło. Dzięki temu jest bardziej odporny na pot, co czyni go idealnym dla osób aktywnych.

Fizyczne filtry przeciwsłoneczne z drugiej strony działają poprzez siedzenie na skórze, aby odbijać od niej promienie UV. Składniki zawarte w tych produktach są nieco trudniejsze do wcierania w skórę. Mogą one również pozostawiać za sobą biały nalot.

Najlepsze fizyczne filtry przeciwsłoneczne dostępne są w wersji barwionej. Powinny one być również bezpieczne dla skóry wrażliwej. Będziesz chciała znaleźć filtr SPF o wartości co najmniej 30.

Chemiczny filtr przeciwsłoneczny może być najlepszym wyborem dla tłustych typów skóry. Jednak może on być zbyt ciężki dla osób o normalnej skórze. Możesz również poszukać bardziej nawilżającej formuły.

Jeśli chcesz zobaczyć to, co najlepsze z obu światów, sprawdź formułę hybrydową, która wykorzystuje oba rodzaje filtrów UV. Najlepsze filtry przeciwsłoneczne na rynku zawierają antyoksydanty, które poprawiają zdrowie Twojej skóry.

Aby uzyskać najlepszą ochronę przeciwsłoneczną, poszukaj mineralnego kremu z filtrem. Produkty te zawierają aktywne składniki, takie jak tlenek cynku i dwutlenek tytanu, które odbijają promienie świetlne od skóry.

Istnieje również kilka aplikacji, które pomogą Ci znaleźć odpowiedni filtr przeciwsłoneczny dla Twojego typu skóry. Dobrym źródłem informacji jest aplikacja Environmental Working Group „EWG Healthy Living”.

Ochrona o szerokim spektrum działania

Stosowanie kremu z filtrem o szerokim spektrum działania to świetny sposób na ochronę skóry przed promieniami UVA i UVB. Promienie te są znane z tego, że powodują oparzenia słoneczne, raka skóry i przedwczesne starzenie się.

FDA wymaga, aby krem z filtrem miał oznaczenie SPF, a wszystkie produkty sprzedawane w USA muszą mieć test szerokiego spektrum, aby zapewnić, że produkt ma pewną ochronę przed promieniowaniem UVA.

Filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum działania wykorzystuje składniki fizyczne i chemiczne do odbijania promieni UV od skóry i zapewnienia ochrony przed promieniami UVA i UVB. Składniki fizyczne obejmują tlenek cynku i dwutlenek tytanu.

Chemiczne filtry przeciwsłoneczne wykorzystują składniki takie jak Octisalate, Homosalate i Avobenzone do pochłaniania promieniowania UV. Niektóre z tych składników mogą być wchłaniane do krwiobiegu, co rodzi pytania o ich bezpieczeństwo.

Codzienne stosowanie kremu z filtrem o szerokim spektrum działania to najlepszy sposób na zapobieganie wczesnym oznakom starzenia i rakowi skóry. Dzięki niemu Twoja cera będzie wyglądać bardziej równomiernie i promiennie. FDA zaleca stosowanie kremów z filtrem o szerokim spektrum działania, z filtrem SPF 15 lub wyższym.

Chociaż na rynku jest wiele kremów przeciwsłonecznych, FDA wymaga, aby krem o szerokim spektrum działania był oznaczony jako taki. To pomoże konsumentom określić, czy produkt, który rozważają, będzie rzeczywiście pracował dla nich.

Dobry filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum działania jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry. Powinien być nakładany 15 minut przed ekspozycją na słońce. Należy go również nakładać ponownie po pływaniu lub spoceniu się. Powinien być noszony przez co najmniej dwie godziny przed pójściem na spoczynek.

Istnieje wiele innych środków ochrony przeciwsłonecznej, które możesz podjąć, aby chronić swoją skórę. Noszenie okularów przeciwsłonecznych może również pomóc w ochronie oczu przed słońcem. Codzienne noszenie kremu z filtrem może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka skóry o około 50 procent.

Niekomedogenny

Wybór niekomedogennego kremu z filtrem jest niezbędny dla ochrony skóry przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Niekomedogenny filtr przeciwsłoneczny pomoże Ci zapobiec powstawaniu wyprysków, a także sprawi, że Twoja cera pozostanie czysta i młoda.

Wybierając niekomedogenny krem z filtrem, szukaj formuły, która jest lekka, nie zawiera oleju i ma matowe wykończenie. Tego typu filtry mają mniejsze szanse na zatkanie porów, co jest ważne dla osób o skórze trądzikowej.

Niektóre niekomedogenne kremy do opalania są również wykonane ze składników mineralnych, które pomagają zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry spowodowanemu ekspozycją na słońce. Do składników mineralnych należą dwutlenek tytanu i tlenek cynku. Minerały pomagają utrzymać równomierny koloryt skóry, co jest ważne dla osób o wrażliwej skórze.

Jednym z najlepszych niekomedogennych kremów przeciwsłonecznych jest EltaMD UV clear broad-spectrum sunscreen. Ten filtr przeciwsłoneczny jest lekki i zawiera niacynamid i kwas hialuronowy. Oferuje również ochronę przed promieniowaniem UVB i UVA. Jest odporny na działanie wody do 4 godzin.

Innym świetnym niekomedogennym filtrem przeciwsłonecznym jest Neutrogena Ultra Sheer Dry-Touch Sunscreen. Ten filtr przeciwsłoneczny ma konsystencję przypominającą wodę i wysycha do matowego wykończenia. Posiada również szerokie spektrum ochrony UVA/UVB.

Oprócz matowego wykończenia, te filtry przeciwsłoneczne zawierają również składniki bogate w antyoksydanty, które pomagają łagodzić zaczerwienienia. Zawierają witaminę E, która pomaga zmniejszyć uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki. Zawierają również wyciąg z kwiatu rumianku, który łagodzi zaczerwienienia.

Niektóre filtry przeciwsłoneczne zawierają substancje wysuszające, które mogą sprawić, że skóra będzie bardziej podatna na powstawanie trądziku. Ponadto, wiele kremów przeciwsłonecznych jest gęstych i tłustych, co może zatykać pory. Aby znaleźć odpowiedni dla siebie niekomedogenny krem z filtrem, przeczytaj listę składników. Unikaj składników zatykających pory, takich jak masło kakaowe, olej z awokado i silikon.

Oprócz niekomedogennych filtrów przeciwsłonecznych, powinnaś również wybierać produkty o wysokim SPF. Pomoże to chronić Twoją skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i zapobiegnie pogłębianiu się ciemnych plam.

Wchłania się w skórę

Regularne stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym to dobry sposób na ochronę skóry przed szkodliwym promieniowaniem. Istnieją jednak kontrowersje dotyczące tego, czy niektóre substancje chemiczne zawarte w filtrach przeciwsłonecznych są wchłaniane przez skórę. Na przykład oksybenzon jest znany z tego, że zaburza wzorce hormonalne, a także został powiązany z rakiem. Został on również wykryty w ludzkim moczu.

Agencja Żywności i Leków (FDA) przeprowadziła badania mające na celu ocenę wchłaniania przez skórę różnych środków ochrony przeciwsłonecznej. Badania te zostały opublikowane w Journal of the American Medical Association. Pojawiły się jednak głosy krytyki dotyczące wielkości badania i poziomu aplikacji testowanych środków ochrony przeciwsłonecznej.

W badaniu FDA wykorzystano metodę in vitro, która pozwala na dokładny pomiar przenikania przez skórę substancji chemicznych stosowanych w filtrach przeciwsłonecznych. Składniki były nakładane na wycięty ludzki naskórek w komórkach dyfuzyjnych Franza. Po wchłonięciu substancji chemicznych, od każdego uczestnika pobierano próbki krwi. Przez okres tygodnia chemikalia z filtrów przeciwsłonecznych były wykrywane we krwi.

W badaniu stwierdzono, że stężenie sześciu substancji chemicznych we krwi wzrosło po zastosowaniu. Oxybenzone, na przykład, został znaleziony we krwi w czasie badania i pozostał powyżej limitu bezpieczeństwa FDA w 21 dniu. Inny związek chemiczny, benzofenon-3, został zgłoszony jako wydalany z moczem i mlekiem matki.

Niektórzy ludzie mogą się obawiać, że ustalenia FDA potwierdzają wcześniejsze badania, które wykryły składniki filtrów przeciwsłonecznych w moczu. Jednak nowe badanie zostało przeprowadzone na trzech kolejnych składnikach aktywnych. Ponadto stwierdzono, że oktisalat jest wchłaniany przez skórę w znacznie wyższym stężeniu niż limit bezpieczeństwa FDA. Co ciekawe, stwierdzono również, że ten związek chemiczny jest wchłaniany do mleka matki noworodków.

Nie pozostawia kredowego osadu

Niezależnie od tego, czy jesteś plażowiczem, czy po prostu lubisz przebywać w wodzie, ważne jest, abyś znalazł filtr przeciwsłoneczny, który nie pozostawia kredowego osadu. To nie tylko pomoże Ci uniknąć pastowatej skóry, ale także pomoże Ci zapobiec uszkodzeniom słonecznym, które mogą prowadzić do widocznych oznak starzenia.

Podczas gdy niektóre filtry przeciwsłoneczne zawierają składniki chemiczne, które mogą być nieeleganckie lub drażniące, powinnaś również poszukać takiego, który zawiera kochające skórę składniki, takie jak kwas hialuronowy i niacynamid. Składniki te pomogą w ukierunkowaniu zmarszczek, zaczerwienień i trądziku.

Innym sposobem na znalezienie kremu z filtrem, który nie pozostawia białych śladów, jest szukanie takiego, który jest wykonany ze składników mineralnych. Minerały takie jak tlenek cynku i dwutlenek tytanu są zatwierdzone przez FDA do stosowania w filtrach przeciwsłonecznych. Te minerały dają nieprzezroczystość i mogą mieć również biały odlew.

Możesz również chcieć poszukać kremu przeciwsłonecznego, który jest wodoodporny. Mineralny filtr przeciwsłoneczny będzie w stanie przetrwać 80 minut lub więcej w wodzie. Nie będzie się on również łączył z Twoją skórą i nie będzie się do niej kleił. Nie będą też podrażniać Twoich oczu.

Jeśli nie jesteś pewna, czy potrzebujesz kremu z filtrem, wykonaj test płatkowy. Pozwoli Ci to sprawdzić, czy któryś ze składników kremu do opalania nie wywołuje u Ciebie reakcji alergicznej. Jeśli wystąpi reakcja alergiczna, należy zaprzestać stosowania produktu.

Jeśli zdecydujesz się na użycie fizycznego filtra przeciwsłonecznego, upewnij się, że ma on bezbarwne wykończenie. Składnikiem filtrów przeciwsłonecznych powinny być również mineralne filtry przeciwsłoneczne nie będące nano. Nanocząsteczki pomagają zapewnić, że minerały szybko znikną na Twojej skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top