Czego można się spodziewać podczas i po mikrodermabrazji

Czego można się spodziewać podczas i po mikrodermabrazji

Wykonanie zabiegu mikrodermabrazji może być świetnym sposobem na poprawę stanu skóry twarzy i ciała. Istnieje kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o uzyskaniu jednego. Niektóre z nich obejmują drobne skutki uboczne, łagodzenie bólu i siniaki.

Siniaki

Siniaki podczas i po mikrodermabrazji nie są powszechne, ale mogą wystąpić z wielu powodów. Niektórzy ludzie siniakują łatwiej niż inni, a starsi pacjenci mogą być bardziej zagrożeni. Ludzie, którzy są na rozcieńczalnikach krwi lub przyjmują pewne leki mogą być również bardziej narażeni na siniaki – cytat ten jest udostępniony przez redaktora portalu xfitnessclub.pl.

Jeśli zasinienie wystąpi podczas lub po mikrodermabrazji, ważne jest, aby podjąć kroki w celu leczenia tego stanu. Pierwszym krokiem jest kontakt z kliniką. Jeśli stan nadal się pogarsza, należy udać się do lokalnego A&E.

Należy również unikać bezpośredniego światła słonecznego przez co najmniej 24 godziny. Siniaki powinny ustąpić w ciągu kilku godzin od rozpoczęcia leczenia. Jeśli podczas lub po mikrodermabrazji odczuwasz zimno, możesz zastosować okład z lodu, aby zmniejszyć ból. Należy również stosować filtry przeciwsłoneczne.

Może również wystąpić suchość, która jest powszechna po mikrodermabrazji. Suchość ustąpi w ciągu tygodnia, ale możesz chcieć zastosować dodatkowy krem nawilżający do skóry.

Jeśli zauważysz jakiekolwiek zaczerwienienie lub obrzęk po zabiegu mikrodermabrazji, powinieneś udać się do lekarza. Jeśli zaczerwienienie utrzymuje się, należy stosować ochronę przeciwsłoneczną i używać kosmetyków do zakrycia zaczerwienienia.

Siniaki prawdopodobnie ustąpią w ciągu dnia lub dwóch po zabiegu, ale może wystąpić kilkudniowy dyskomfort. Jeśli odczuwasz dyskomfort, powinieneś wziąć leki bez recepty, aby złagodzić dyskomfort.

Należy również skontaktować się z lekarzem, jeśli zasinienie utrzymuje się lub pogarsza. Jeśli wystąpią jakiekolwiek inne powikłania, należy skontaktować się z kliniką, w której przeprowadzono zabieg mikrodermabrazji.

Mikrodermabrazja jest bezpiecznym i skutecznym zabiegiem. Może poprawić wygląd blizn potrądzikowych, linii wiekowych i plam słonecznych. Poprawia również wygląd suchej lub matowej skóry. Jest odpowiedni dla pacjentów o wszystkich typach skóry. Nie jest jednak zalecany dla osób z aktywnym trądzikiem.

U osób o wrażliwej skórze może wystąpić zaczerwienienie skóry utrzymujące się dłużej niż jeden dzień. Należy unikać miejscowych retinoidów, aluminium i alkoholu podczas i po mikrodermabrazji. Mogą również wystąpić tymczasowe zmiany pigmentowe. Kolor siniaka może się różnić w zależności od odcienia skóry.

Niewielkie efekty uboczne

Podczas sesji mikrodermabrazji ręczne urządzenie rozpyla na skórę drobne kryształki. Powoduje to złuszczenie skóry i usunięcie martwych komórek z jej powierzchni. Proces ten może również stymulować naturalną produkcję kolagenu. Następnie pacjenci są poddawani zabiegowi nawilżania. Mikrodermabrazja jest nieinwazyjnym zabiegiem, który może być wykonywany na wszystkich rodzajach skóry.

Zabieg ten okazał się bezpieczny i skuteczny. Stwierdzono również, że ma niewiele skutków ubocznych. U niektórych osób mogą wystąpić niewielkie efekty uboczne, takie jak zasinienie, podrażnienie i wrażliwość skóry. Większość efektów ubocznych jest tymczasowa.

Najczęstszym efektem ubocznym mikrodermabrazji jest przebarwienie skóry. Jest ono zazwyczaj tymczasowe i zanika w ciągu dnia lub dwóch. Jaśniejsze typy skóry zazwyczaj nie mają tego problemu, ale ciemniejsze typy skóry mogą mieć jasne plamy. Jeśli przebarwienia skóry utrzymują się, można użyć podkładu, aby je zakryć.

Innym częstym efektem ubocznym mikrodermabrazji są popękane naczynka. Mogą one być oznaką zwiększonej skłonności do pękania naczyń krwionośnych. Jeśli tak się stanie, lekarz prawdopodobnie przepisze leki, aby utrzymać nawroty na dystans.

Siniaki to również częsty efekt uboczny mikrodermabrazji. Może to być spowodowane procesem zasysania lub użyciem różdżki z końcówką diamentową. Jeśli doświadczysz któregoś z tych efektów ubocznych, pamiętaj, aby natychmiast skontaktować się z lekarzem.

U pacjentów o wrażliwej skórze może również wystąpić zaczerwienienie. W zależności od rodzaju zabiegu, zaczerwienienie może trwać dzień lub dwa. W zależności od zabiegu, pacjenci mogą być zobowiązani do noszenia ochronnych okularów.

Pacjenci powinni unikać ekspozycji na słońce przez kilka dni po zabiegu mikrodermabrazji. Powinni również unikać stosowania ostrych produktów do pielęgnacji skóry lub używania alkoholu na leczonym obszarze. Jeśli nie zastosują tych środków ostrożności, mogą być narażeni na ryzyko infekcji skóry.

Osoby uczulone na aluminium powinny poinformować o tym lekarza przed poddaniem się zabiegowi. Pacjentom mogą być również przepisane leki przeciwwirusowe, aby zapobiec zakażeniu bakteryjnemu.

Mikrodermabrazja jest bardzo bezpieczną procedurą, ale ważne jest, aby wiedzieć o efektach ubocznych. Niektóre osoby mogą czuć się niekomfortowo podczas zabiegu i mogą potrzebować przerwy w pracy. W zależności od rodzaju zabiegu, pacjenci mogą być w stanie natychmiast wrócić do pracy.

Łagodzenie bólu

Stosowanie mikrodermabrazji to doskonały sposób na leczenie problemów skórnych. Zabieg ten służy do wygładzania skóry, usuwania blizn potrądzikowych oraz poprawy wyglądu drobnych linii i zmarszczek. Jest on bezpieczny i może być wykonywany na wszystkich rodzajach skóry. Istnieją jednak pewne rzeczy, które należy wiedzieć przed przeprowadzeniem zabiegu. Te wskazówki pomogą Ci przygotować się do zabiegu, uniknąć komplikacji i uzyskać najlepsze rezultaty.

Dermabrazja może być wykonana przez dermatologa lub innego pracownika medycznego. Procedura wykorzystuje sedację lub znieczulenie, aby zminimalizować ból związany z zabiegiem. Zazwyczaj wykonywany jest w gabinecie lekarskim lub placówce ambulatoryjnej.

Zabieg wykorzystuje koło ścierne lub urządzenie z końcówką diamentową, które delikatnie usuwa wierzchnią warstwę skóry. Zabieg może trwać kilka minut lub godzinę. Na leczony obszar skóry nakładany jest wilgotny, nieprzylegający opatrunek. Po zabiegu pacjent może zauważyć różowy, swędzący lub czerwony płat skóry. Ważne jest, aby chronić nową skórę podczas procesu gojenia.

Czas gojenia będzie zależał od wielkości obszaru zabiegowego. Może upłynąć do dwóch tygodni, zanim skóra zostanie całkowicie zagojona. W tym czasie pacjent powinien unikać ekspozycji na słońce. Ponadto, powinni unikać chlorowanych basenów, pływania i innych energicznych sportów przez cztery do sześciu tygodni. Powinni również unikać palenia, picia alkoholu i przyjmowania leków przeciwbólowych rozrzedzających krew przez tydzień.

U pacjentów może również wystąpić skorupa przypominająca strup na skórze, co może opóźnić proces gojenia. Lekarz przekaże pacjentowi instrukcje dotyczące pielęgnacji skóry. Instrukcje te będą obejmować codzienne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych.

Pacjenci powinni również unikać przyjmowania niektórych leków, w tym niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NSAID) i aspiryny. Leki te mogą zwiększać ryzyko powstawania siniaków i krwawień.

Osoby, u których zastosowano to leczenie, powinny również unikać występowania zimnych owrzodzeń przez co najmniej trzy tygodnie. Jeśli wystąpią zimne owrzodzenia, należy stosować leki przeciwwirusowe, aby zapobiec wybuchowi choroby. Osoby powinny również unikać sportów z piłkami, ponieważ może to zwiększyć prawdopodobieństwo zachorowania na przeziębienie.

Pielęgnacja skóry

Pielęgnacja skóry podczas i po mikrodermabrazji może pomóc w uzyskaniu jak największych korzyści z zabiegu. Może pomóc wyeliminować zaczerwienienia, matowość i nierówny koloryt. Ponadto może poprawić wygląd ciemnych plam i drobnych linii.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojej skóry po mikrodermabrazji jest przestrzeganie zaleceń lekarza dotyczących pielęgnacji skóry. Na przykład przez dwa dni po zabiegu należy unikać bezpośredniego światła słonecznego, woskowania i stosowania silnych substancji pielęgnacyjnych, takich jak retinol.

Możesz również wypróbować tonik nawadniający lub delikatny krem nawilżający, który pomoże utrzymać skórę miękką i gładką. Bogaty krem nawilżający z 5-10 procentami cynku lub tytanu jest idealny, aby uniknąć nadmiernego złuszczania.

Powinnaś również codziennie stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym. Powinnaś nosić filtr przeciwsłoneczny o wysokim SPF, co najmniej SPF 30. Pomoże to zmniejszyć szanse na wystąpienie jakichkolwiek skutków ubocznych zabiegu. Jeśli planujesz przebywać na zewnątrz przez dłuższy czas, noś duże okulary przeciwsłoneczne i kapelusz, aby zwiększyć swoją ochronę przed promieniami UV.

Powinieneś również stosować zimny kompres, aby pomóc ukoić obolałą i delikatną skórę. Przyłóż kompres do skóry na kilka minut jednorazowo. Następnie użyj ręcznika, aby przykryć kompres.

Należy również wstrzymać się z przyjmowaniem jakichkolwiek retinoidów na receptę przez tydzień. Retinole mogą podrażniać nową skórę. Podobnie przez dwa dni należy unikać kwasu glikolowego, alfa-hydroksykwasów i miejscowych leków na trądzik. Jeśli zauważysz jakiekolwiek skutki uboczne, takie jak swędzenie lub łuszczenie się skóry, skontaktuj się z lekarzem.

Ważne jest również, aby pić dużo wody. Nie tylko pomoże to Twojej skórze wyglądać młodziej i zdrowiej, ale także utrzyma ją w stanie nawilżenia. Możesz również użyć olejku kosmetycznego lub kremu nawilżającego z wysokim SPF, aby pomóc utrzymać nawilżenie skóry.

Oprócz dbania o skórę, ważne jest również, aby unikać jej skubania. Może to prowadzić do trwałych uszkodzeń skóry.

Należy również unikać dłubania przy twarzy, gdy jest ona jeszcze opuchnięta. Może to podrażnić skórę i doprowadzić do infekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top